ورود به مدیریت وبلاگ

بازدید حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر از ستاد حج مکه

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج به مکه مکرمه، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی امروز با حضور در ستاد اجرایی مکه مکرمه از نزدیک با مسئولان واحدهای مختلف این ستاد گفتگو کرد.
دراین بازدید که حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت و تنی چند از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت را همراهی می کردند رئیس و مسئولان واحدهای مختلف ستاد مکه مکرمه از فعالیت های صورت گرفته برای خدمات رسانی به زائران گزارش داده و تاکید کردند در برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه های مختلف ارائه خدمات مناسب به ضیوف الرحمان در اولویت قرار گرفته است تا فضای آرامی برای حجاج کشورمان جهت انجام فریضه حج فراهم شود.
سرپرست حجاج ایرانی نیز با اشاره به اینکه با تلاش شبانه روزی و پیگیری های مستمر کارگزاران اجرایی حج و بعثه مقام معظم رهبری زمینه برگزاری حج 96 فراهم آمد ، ابراز امیدواری کرد، آرامش موجود در میان زائران ایرانی تا پایان عملیات حج ادامه یابد و حجاج به سلامت به کشور بازگردند.
نماینده ولی فقیه با توجه به شدت گرمای هوا در فصل تابستان در شهرهای مکه و مدینه ، درخصوص انتقال زائران به عرفات، مشعر و منا و نحوه خدمت رسانی به زائران درایام تشریق توصیه هایی به دست اندرکاران اجرایی حج ارائه کرد.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به اینکه با برداشتن گام های جدی، مناسک حج نسبت به گذشته مطلوب تر شده است ، اطلاع رسانی سریع و به موقع در مورد برنامه ها و دستورالعمل های اجرایی به مدیران ، روحانیون و زائران کاروان ها را ضروری خواند.
نماینده ولی فقیه در بازدید از بخش کنسولی وزارت امور خارجه مستقر در ستاد مکه، حضور هیئت 10 نفره کنسولی کشورمان در حج امسال را مایه دلگرمی برای زائران و پشتوانه مجموعه حج وزیارت دانست و افزود: ارزیابی درست از شرایط موجود در عربستان بویژه شهرهای مدینه و مکه می تواند به شناخت بهتر دستگاههای کشورمان از روند امور حج کمک کند.
خرازی مسئول هیئت کنسولی وزارت خارجه هم با اشاره به هماهنگی و تعامل مثبت موجود میان مسئولان حج و این هیئت، شرایط حج امسال را خوب و شایسته ستایش توصیف کرد و از تلاش های مجموعه کارگزاران اجرایی و فرهنگی حج تشکر کرد.
شبد**1933**1953**9122**تنظیم: بهروز سلطانیان**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار