ورود به مدیریت وبلاگ

افت سریع قیمت خودروهای دست‌دوم در آمریکا

با افزایش فروش خودروهای نو در هفت سال گذشته، هم‌اکنون بازار مدل‌های کارکرده و دست‌دوم افت بهای سریعی را تجربه می‌کند.


بنا به گزارش پدال و به نقل از اتونیوز، اگرچه خودروهای تقریباً نوی افراد شاید به آن اندازه قدیمی نشده باشد اما موضوع عجیب این است که ارزششان در مقایسه با بهای اولیه خود افت فاحشی را نشان می‌دهد.


در حقیقت طبق داده‌های موسسه تحلیلی صنعت خودروی Black Book متوسط افت بهای یک خودرو در 12 ماه گذشته برابر با 17 درصد بوده و از 18400 به 15300 دلار رسیده است. این افت ارزش سریعی به حساب می‌آید.
امروز، افت قیمت متوسط یک خودروی کارکرده نزدیک دو برابر افت بها در سال 2014 می‌باشد. این کاهش قیمت از 9.5 درصد آن سال به 17 درصد در سال جاری رسیده است.


بازار هم‌اکنون در شرایط عرضه بیش از حد قرار داشته و اگر شما بخواهید خودروی کارکرده خود را بفروشید نباید انتظار معامله‌ی خوبی را داشته باشید.


همچنین باید به این نکته اشاره کرد که افت قیمت خودروهای برخی سگمنت ها بیشتر از سایر کلاس‌ها می‌باشد. برای نمونه مدل‌های ساب کامپکتی چون هوندا فیت و سدان های بزرگی مثل شورولت ایمپالا افت قیمت بیشتری دارند. از طرف دیگر، شاسی بلندهای بزرگ، ون‌ها و پیکاپ ها ارزش بهتری را حفظ کرده و البته افت قیمت مدل‌های وارداتی سریع‌تر از مدل‌های تولید آمریکا اتفاق می‌افتد.


مشکل اصلی در این میان عرضه است. پس از 7 سال متوالی رشد فروش خودرو در آمریکا، جاده‌ها هم‌اکنون پر از خودروها بوده و با شرایط لیزینگی مناسب می‌توان آن‌ها را خرید. این امر منتظر به اشباع بازار خودروهای دست‌دوم می‌شود.
البته نیمه پر لیوان هم اینکه بازار خودروهای دست‌دوم آمریکا هم‌اکنون بهتر شده است. یک خودروی سه‌ساله در سال 2012 با 26 درصد بهای اصلی خود فروخته می‌شد درحالی‌که هم‌اکنون این کسر به 34 درصد رسیده است.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار