ورود به مدیریت وبلاگ

سند تحول بنیادین، مسیر آموزش و پرورش را روشن کرده است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید محمد بطحایی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه وزرای آموزش و پرورش که با حضور معاون اول رییس جمهوری و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد افزود: امروز دو چالش به درستی در مسیر آموزش و پرورش قرار گرفته است. نخست توقعی است که از آموزش و پرورش در جامعه و تمامی دستگاه ها وجود دارد.
وی با بیان اینکه چالش دوم پیش روی آموزش و پرورش مقدورات و مقتضیات موجود در کشور است افزود: این دو امر موجب شده تا بین آموزش و پرورش و جامعه همواره فاصله ایجاد شود.
بطحایی گفت: در شرایط موجود با توجه به انتظارات بلند و همچنین مقدورات و مقتضایت کشور برای اینکه انتظارات انقلاب را برآورده سازیم نیاز به یک نگاه و روش جدید در این مسیر تا رسیدن به نقطه مطلوب خواهیم داشت.
وی گفت: در بحران های اقتصادی نخستین بخشی که در جامعه لطمه می خورد بخش فرهنگی و آموزشی است و برای عبور از مشکلات به مسیرها و روش های جدید نیاز است.
وزیر گفت: برنامه هایی برای آموزش و پرورش دولت دوازدهم با همت و همکاری یک میلیون و 700 هزار پرسنل شاغل و بازنشسته این وزارتخانه دنبال خواهیم کرد که در دو بخش می توان آن را دسته بندی کرد.
بطحائی گفت: بخش اول ناظر بر تحولاتی است که در محتوا و متن برنامه ها باید انجام شود که خوشبختانه با وجود سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مسیر پیش روی ما کاملا روشن است.
وی ادامه داد: این بسیار فرصت ارزشمندی برای مقامات عالی و همکاران است که در مرحله طراحی ، آموزش و پرورش را مستغنی می کند و به برنامه های آن شتاب بیشتری خواهد داد.
وی از تغییر روش مدیریت در آموزش و پرورش و همچنین استفاده بهینه از نیروهای موجود که بیش از 70 درصد آنها دارای مدرک کارشناسی هستند و از سوی دیگر کاهش تمرکز در نظام آموزش و پرورش را به عنوان تغییر و تحول در این نظام برشمرد.
بنابر گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری حکم وزارت سید محمد بطحایی را به وی اعطا و از خدمات فخرالدین احمدی دانش آشتیانی تقدیر کرد.
فراهنگ**1417**1540**1823
خبرنگار: سید مهدی حسینی* انتشار: طاهره نبی اللهی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار