ورود به مدیریت وبلاگ

معاون رئیس جمهوری: دولت در ایجاد فرصت های شغلی از کارآفرینان حمایت می کند

به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری روز دوشنبه در آئین بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرستان پیشوا اظهارکرد: تجربه ثابت کرده که دولت ها هیچ گاه بنگاه دار و تاجر خوبی نبوده و اصولا تصدی گری برای دولت سم مهلکی محسوب می شود.
وی افزود: امروز کشور با چالش بیکاری مواجه است و رفع این مشکل به ایجاد 955 هزار فرصت شغلی در سال نیاز دارد.
امیری تصریح کرد: داشتن شغل حق جوانان ایران اسلامی است ولی دولت به تنهایی نمی تواند این تعداد فرصت شغلی را ایجاد کند.
وی بیان کرد: دولت برای رونق تولید و ایجاد فرصت شغلی دست خود را به سمت کارآفرینان دراز می کند و در این مسیر از آن ها حمایت می کند.
وی با مقایسه وضعیت کشور نسبت به سال های گذشته گفت : پیش از سال 92 کشور با مشکلات زیادی مواجه بود و سایه حقوقی تحریم های ظالمانه، فشار زیادی را به کشور تحمیل کرده بود.
وی بیان کرد: ایران هراسی به امری معمول در جهان تبدیل شده بود، رشد منفی اقتصاد و تورم بالای 45 درصد، آینده اقتصادی غیر قابل پیش بینی در کشور ایجاد کرده بود، شرایطی که باعث شد هیچ سرمایه گذاری ریسک حضور در ایران را نپذیرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: نوسان قیمت ها در بازار در اواخر سال 91 کار را به جایی کشاند که برخی از کسبه با پول ملی معامله نمی کردند و از دلار برای خرید و فروش استفاده می کردند.
وی بیان کرد: دولت یازدهم با وجود تمامی مشکلات موفق شد با تلاش و همت، ایستادگی مردم و هدایت های رهبر معظم انقلاب، با یک قطعنامه تمامی تحریم ها را لغو کند و ثبات را به بازار بازگرداند به گونه ای که امروز ایران تورم تک رقمی را تجربه می کند.
امیری اظهار کرد: امروز بسیاری از هیأت های تجاری کشورهای معتبر جهان برای سرمایه گذاری به ایران وارد می شوند .
وی تأکید کرد: این که دو شرکت بزرگ هواپیماسازی جهان، پول خرید هواپیما در ایران را بلندمدت و از درآمد هواپیما از ایران می گیرد نشان از وجود امنیت، آرامش و ثبات در بازار اقتصاد ایران دارد، اقتصادی که در آن صادرات محصولات از واردات آن پیشی گرفته است.
وی تصریح کرد: امروز کشور بر روی ریل صحیح پیشرفت خود قرار گرفته است، هرچند که با چالش هایی نظیر محیط زیست، آب، فربه بودن و هزینه های بالای دولت و اشتغال مواجه هستیم ولی می توان با همدلی ، اتحاد و پرهیز از تفرقه به پیشرفت و توسعه کامل دست یابیم.
وی تأکید کرد: دولت به حمایت از کارآقرینان و سپردن کار به دست مردم اعتقاد کامل دارد، کسانی که به دنبال ایجاد فرصت های شغلی در کشورند، مجاهدان عرصه اقتصادی هستند که دولت همواره از آن ها حمایت می کند.
خبرنگار: سید حسن میری **انتشار: مجید ملازاده
تهرام/7254//1348/1772

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار