ورود به مدیریت وبلاگ

بازداشت تعدادی از رهبران جدایی طلب کشمیر

به گزارش ایرنا،این اقدام پلیس و نیروهای امنیتی کشمیر چند روز پیش از سفر'راجنات سینگ' وزیر کشور هند به این ایالت صورت می گیرد.
قرار است وزیر کشور هند در چند روز آینده با هدف ارتباط و گفت وگو با مردم جامو وکشمیر و بویژه جوانان راهی این ایالت شمالی هند شود.
یک مقام پلیس ایالت جامو وکشمیر اعلام کرد 'میر واعظ عمر فاروق' در حصر خانگی قرار گرفته و'محمد یاسین ملک' نیز پس از چند روز بازداشت در اداره پلیس به زندان مرکزی سرینگر منتقل می شود.
این دو رهبر جدایی طلب روز چهارشنبه اعلام کردند آخر هفته جاری به همراه سید علی شاه گیلانی برای معرفی خود به سازمان تحقیقات ملی به دهلی نو سفر می کنند.
سید علی شاه گیلانی یکی از رهبران جدایی طلب کشمیر از چند ماه گذشته در حصر خانگی قرار گرفته است.
سازمان تحقیقات ملی هند روز گذشته به منزل 'آقا سید حسن'یکی از رهبران جدایی طلب در منطقه 'بودگم' به اتهام تامین مالی تروریسم حمله کرد.
این سازمان همچنین روز گذشته به 11 محل در کشمیر و پنج منزل در دهلی نو در خصوص اتهامات مشابه حمله کرد.
سازمان تحقیقات ملی هند از ماه می تاکنون پس از انتشار مطلبی در خصوص دریافت کمک مالی رهبران جدایی طلب کشمیر از پاکستان ،تحقیقات خود را در خصوص تمین مالی تروریسم آغاز کرد.
سازمان تحقیقات ملی هند چندی پیش 32 دفتر و خانه متعلق به رهبران جدایی طلب کشمیر در سرینگر، دهلی نو و هاریانا را به اتهام دریافت حواله از گروه های پاکستانی برای دامن زدن به ناآرامی ها در کشمیر مورد حمله قرار داد.
دور جدید درگیری میان پلیس و معترضان در کشمیر ،هشتم جولای سال گذشته پس از کشته شدن 'برهان مظفر وانی 'فرمانده حزب المجاهدین در کشمیر توسط ارتش هند آغاز شد.
به گفته مقامات محلی ،اعتراض های کشمیر در یک سال گذشته حدود یکصد کشته و بیش از یک هزار و 200 مجروح برجای گذاشته است.
کشمیر تنها ایالت هند با اکثریت مسلمان است و درگیری میان شبه نظامیان کشمیری و نیروهای امنیتی هند از سال 1989 میلادی بیش از 68 هزار کشته برجای گذاشته است.
آساق**267*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار