ورود به مدیریت وبلاگ

رتبه جهانی تلگرام پس از فیلترینگ سقوط کرد

رتبه جهانی تلگرام

ارسال شده توسط: م. معصوم‌پور 24 خرداد 97 ساعت 16:00

رتبه جهانی تلگرام پس از فیلترینگ در ایران به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرد. معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی همچنین از صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام رسان های داخلی خبر داد.

امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد بررسی ترافیک دامنه‌های پیام رسان تلگرام بر اساس آمار رتبه‌بندی ترافیک وب سایت الکسا در سه ماه اخیر نشان می‌دهد که دامنه Telegram.org (مربوط به نسخه وب تلگرام) با 33 رتبه کاهش در رتبه 300 قرار گرفته و رتبه t.me نیز 114 رتبه کاهش داشته و به رتبه 600 رسیده است. همچنین telegram.me (مربوط به نسخه موبایل تلگرام) با 765 رتبه کاهش در رتبه 2328 ترافیک جهانی قرار دارد.

شیب نزولی رتبه جهانی تلگرام از اردیبهشت‌ماه

به این ترتیب رتبه جهانی تلگرام موبایل به طور قابل توجهی کاهش یافته است. دامنه telegram.me از زمان رصد آن، رتبه 173 هزارمی جهان در سال 2015 را داشت و در مدت 3 سال به رتبه 1520 ارتقا پیدا کرد. پس از مسدودسازی تلگرام در ایران در اردیبهشت‌ماه امسال، میزان بازدید تلگرام با شیب بیشتری کاهش پیدا کرد و تا رتبه 2328 رسیده است.

خوراکیان در مورد پیام رسان های بومی نیز اظهار کرد در مقایسه آمار رتبه جهانی الکسا، پیام رسان های داخلی روند رشد بسیار پرشتاب‌تری نسبت به تلگرام در آغاز فعالیت داشته‌اند که این آمار، امیدبخش و نشان‌دهنده استقبال کاربران است. به گفته معاون مرکز ملی فضای مجازی، با توجه به ساختار رشد و شکوفایی خدمات فضای مجازی و نمونه‌های موفق و مطرح در دنیا، حضور کاربران در این خدمات به توسعه و بلوغ آن‌ها کمک کرده و بدون شک با فرصتی که کاربران ایرانی به ارائه‌کنندگان خدمات داخلی خواهند داد، زمینه ایجاد زیرساخت‌های ملی و بومی برای کشور فراهم خواهد شد.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)