ورود به مدیریت وبلاگ

نقاشی برای کودکان، فایده دارد؟

یکی از راههای پی بردن به احوال درونی کودکان و نوجوانان بررسی آثار ادبی و هنرهای تجسمی آنهاست.

ایرنا: کودکانی که علاقه مند به شعرگویی هستند تمام افکار و خیالات خود را به این شیوه به دنیای بیرونی انتقال می دهند.

وی اظهار کرد: همچنین کودکانی که به هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، مجسمه سازی و سایر هنرهای زاییده ذهن، می پردازند پیامهای بسیاری برای بزرگترها دارند.

این روانشناس گفت: والدین این کودکان می توانند با کمی تحقیق و مشورت با کارشناسان روانشناسی دریابند که در مخیله ذهن کودکان آنها چه می گذرد و نیاز به چه اصلاحاتی دارد.

حسینی اضافه کرد: البته این تحقیق در مورد همه کودکان هنرمند نیاز نیست و خاص آن دسته از کودکان است که اشعار و آثار هنری آنها تا حدودی نشانه ای از قهر و خشم و نفرت دارد.

وی افزود: به هر حال اولین راه یادگیری رفتار با کودکان، بررسی حالات رفتاری آنها با کنکاش در آثار و هنرهای آنها ست.

این کارشناس ارشد روانشناسی در ادامه با بیان آثار مطلوب هنر و ادبیات در کودکان گفت: همانطور که هنر و ادبیات می تواند در بزرگترها مثمر ثمر باشد در کودکان نیز به تخلیه سریع درون آنها کمک می کند.

وی تاکید کرد: بزرگترها و والدین این کودکان می توانند با ممتاز دانستن کودکان هنرمند خود به درک دقیق و درست آنها از دنیای بیرونی کمک کنند.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)