ورود به مدیریت وبلاگ

مروری بر سخنان نتانیاهو در کنفرانس آیپک

وی در سخنرانی خود در آیپک به داستان پوریم اشاره کرد و گفت باز هم اجازه نمی‌دهیم که ایرانی‌ها موفق بشوند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در ابتدای سخنرانی خود در کنفرانس سالانه لابی آیپک از ترامپ به خاطر به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارتخانه به این شهر تشکر کرد.

وی بار دیگر ایران را نیروی "شروری" خواند که سعی میکند به اسرائیل آسیب بزند.

وی در این سخنرانی گفت: "اسرائیل هیچگاه به این اندازه به لحاظ نظامی و اطلاعاتی قوی نبوده است. تشکیلات باورنکردنی اطلاعاتی اسرائیل، ده ها حمله تروریستی را در سراسر جهان خنثی کرده است. شما به خاطر این تشکیلات امروز امنتر زندگی می کنید."

نتانیاهو در سخنرانی آیپک گفت: "وقتی راجع به اخبار بد صحبت میکنم دقیقا در مورد ایران و نحوه برخورد با آن صحبت میکنم. پیام ساده ای دارم: ما باید ایران را متوقف کنیم. ما ایران را متوقف خواهیم کرد.

بار آخری که اینجا صحبت کردم تلاش کردم که نسبت به توافق هسته ای و غیر قابل اعتماد بودن ایران به جهان هشدار دهم و گفتم که مسیر غنی کردن هسته ای ایران و جسورتر شدن ایران را هموار میکند."

وی در سخنرانی خود در آیپک به داستان پوریم اشاره کرد و گفت باز هم اجازه نمی دهیم که ایرانی ها موفق بشوند.

نتانیاهو با نشان دادن نقشه ای از خاورمیانه مدعی شد: ایران در حال ایجاد یک امپراتوری در این منطقه است و به دنبال ساختن پایگاه های نظامی در سوریه و ایجاد کریدور زمینی به دریای مدیترانه است تا بتواند از نزدیک به اسرائیل حمله کند. من اجازه رخ دادن این اتفاق را نخواهم داد.

نتانیاهو در سخنرانی آیپک مدعی شد: "ما هرگز به ایران اجازه ساخت تسلیحات هسته ای نخواهیم داد؛ نه اکنون، نه ده سال دیگر و نه هیچ زمان دیگر. رئیس جمهور ترامپ به درستی در مقابل ایران ایستاده و آن را به تحریم های جدید تهدید میکند. من به همین خاطر به ترامپ تعظیم میکنم. روزی خواهد رسید که استبداد وحشتناک ایران از صفحه روزگار محو میشود."

نتانیاهو در سخنرانی خود در آیپک ادعا کرد: فناوری اسرائیل در واقع هدایت کننده جهان است. اسرائیل یکی از رهبران امنیت سایبری جهان است. اسرائیل یک دهم درصد دنیا است اما 20 درصد سرمایه گذاری خصوصی در فضای مجازی را به خود اختصاص داده است. ما در واقع 200 برابر ظرفیت خود کار میکنیم. این به خاطر ظرفیت عالی امنیتی، اطلاعاتی و فناوری ما است.

نتانیاهو در سخنرانی آیپک گفت: "به زودی کشورهایی که با ما رابطه ندارند، منزوی خواهند شد. کسانی هستند که در مورد بایکوت اسرائیل صحبت میکنند؛ این ما هستیم که آنها را بایکوت میکنیم."

کد مطلب: 47647   |   تاریخ و ساعت انتشار: 1396/12/16 12:16:25 ب.ظ   |    تعداد بازدید: 5            

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار