ورود به مدیریت وبلاگ

توقف تولید ب‌ام‌و سری 3 در آفریقا پس از 35 سال

امروز برای بخش آفریقای جنوبی BMW روزی خوشحال و ناراحت کننده بوده زیرا کارکنان خط مونتاژ باید با سری 3 سدان وداع کنند. پس از 35 سال و تولید 1191604 دستگاه از این سدان اجرایی اسپورت، تولید سری 3 در تأسیسات روسلین خاتمه می‌پذیرد تا جا برای نسل جدید X3 باز شود. ب‌ام‌و اولین بار در نوامبر سال 2015 بود که برنامه‌های خود برای ساخت این کراس اوور لوکس در آفریقا را اعلام کرد و گفت در حال سرمایه‌گذاری حدود 500 میلیون دلاری در این کارخانه می‌باشد. در اکتبر سال پیش نیز 13.7 میلیون دلار دیگر به منظور سرعت بخشیدن به فرایند تولید به این تأسیسات تزریق شد.


به منظور فهم اهمیت این تأسیسات باید گفت سایت روسلین یک‌چهارم از تولید نسل فعلی سدان های سری 3 را بر عهده داشته بنابراین توقف تولید آن عمل مهمی بوده است. در طول این سال‌ها، هر نسل از سری 3 که در آفریقای جنوبی ساخته شده نام مستعار خود را داشته است؛ مثلاً نسل E36 این خودرو که بین سال‌های 1990 تا 2000 عرضه شد به لطف عناصر ظریف طراحی نام دلفین را به خود گرفته بود.


خاتمه تولید سری 3 سدان در آفریقای جنوبی به این معنی نیست که BMW برنامه‌ای برای کاهش تولید این خودرو دارد زیرا سری 3 سدان در تأسیسات جدید باواریایی ها در سن لوئیس پوتوسی مکزیک مونتاژ خواهد شد. با توسعه نسل جدید G20، سری 3 جدید یکی از محصولاتی خواهد بود که در کارخانه جدید BMW تولید خواهد شد. این کارخانه در سال 2019 افتتاح خواهد شد و سرمایه‌گذاری حدود 1 میلیارد دلاری به منظور تولید سالانه 150 هزار دستگاه خودرو در آن صورت گرفته است.جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار