ورود به مدیریت وبلاگ

استراتژی «قاسم سلیمانی» احاطه اسرائیل با حرکت انبری از شمال و جنوب است

استراتژی ژنرال «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، احاطه کردن اسرائیل با حرکت انبری از شمال و جنوب و ایجاد وضعیت «تشدید درگیری محدود» است.

به نقل از سایت صهیونیستی «مرکز اورشلیم برای موضوعات عمومی و دولت»، دو هیئت اعزامی حماس از نوار غزه و آوارگان فلسطینی‌ها، در بالاترین سطح در قاهره حضور دارند تا درخصوص وضعیت انسانی در نوار غزه و فرایند آشتی پایدار بین فتح و حماس، با رئیس سازمان اطلاعات مصر، ژنرال «عباس کامل» که به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور «السیسی» نیز فعالیت می کند، گفتگو کنند.

براساس اعلام مقامات حماس، مصر در روزهای اخیر بر رهبری حماس فشار آورده است که در پی واکنش اسرائیل به عملیات بکارگیری تله انفجاری در دیوار الکترونیکی نوار غزه، که در جریان آن 4 سرباز ارتش اسرائیل مجروح شدند، وضعیت درگیری در نوار غزه را تشدید نکند.

یکی از مقامات ارشد حماس، دکتر «محمود الزهار» در تاریخ 18 فوریه گفت که تماس‌هایی به منظور جلوگیری از تشدید درگیری‌ها وجود دارد  و اینکه اسرائیل علاقه‌ای به تشدید دیگری‌ها ندارد. به نظر می‌رسد که حماس «بازی دو جانبه» انجام می‌دهد و بین مصر که خواستار آرامش می‌باشد و ایران که به دنبال تشدید درگیری‌ها است زیگزاگ می‌رود.

براساس اعلام مقامات در نوار غزه، شاخه نظامی حماس پشت عملیات اخیر علیه سربازان ارتش اسرائیل قرار دارد. به منظور اینکه مسئولیت آن بر عهده این سازمان نیفتد و مصر نتواند این سازمان را سرزنش کند، یک نشست برای مخالفت عمومی با انجام این عملیات برگزار کرد.

شاخه نظامی حماس نیز پس از این عملیات عکسی را منتشر کرد که در آن عملیات تحت عنوان «تله» را مورد ستایش قرار می‌دهد.

این عملیات برای رضایت ایران برگزار شد که خواستار انتقال این پیام به اسرائیل است که در صورت ادامه حملات هوایی اسرائیل به خاک سوریه، در معرض خطر گشوده شدن دو جبهه همزمان (اولی در مرز شمالی و دومی در مرز جنوبی با نوار غزه) قرار دارد.

استراتژی ژنرال «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، احاطه کردن اسرائیل با حرکت انبری از شمال و جنوب و ایجاد وضعیت «تشدید درگیری محدود» است. برای اولین‌بار وی موفق به ایجاد وضعیت تنش همزمان در دو جبهه مقابل اسرائیل شد.

این استراتژی قرار است وضعیت جدیدی را در زمان جنگ ایجاد کند، که در آن 3 جبهه همزمان علیه اسرائیل، از ارتفاعات جولان، از جنوب لبنان و از نوار غزه باز خواهد شد و ده‌ها هزار موشک و راکن به سمت پشت جبهه، پایگاه‌های ارتش و تاسیسات حساس شلیک خواهد شد.

بر این اساس نباید به حماس اجازه داد، بر اساس دکترین ایران، تنش دائمی در طول مرز به وجود بیاورد و اسرائیل باید تمام اهرم های فشاری که در اختیار دارد، علیه دولت حماس بکار گیرد تا آرامش را پیرامون دیوار الکترونیک نوار غزه حفظ کند.

کد مطلب: 47597   |   تاریخ و ساعت انتشار: 1396/12/05 02:29:17 ب.ظ   |    تعداد بازدید: 34            

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار