ورود به مدیریت وبلاگ

علائم اولیه بارداری، ممکنه کاذب باشند؟

بعد از نزدیکی، دو هفته عادت ماهیانه ام ازحالت طبیعی عقب افتاد. وقتی غذا می دیدم حالت تهوع می گرفتم و بعد هم تکرر ادرار پیدا کردم و سینه درد داشتم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان:۲۱ساله هستم و دو سال است که ازدواج کرده ام. یک ماه است که قصد بارداری دارم و چون تنبلی تخمدان داشتم، برای بارداری به دکتر مراجعه کردم. آزمایش دادم و خوب بودند. قند نداشتم، جواب سونو نرمال بود و اثری از تنبلی نبود و علاوه بر این ها، دوفولیکول  ۸ و۱۲ هم داشتم. بعد از نزدیکی، دو هفته عادت ماهیانه ام ازحالت طبیعی عقب افتاد. وقتی غذا می دیدم حالت تهوع می گرفتم و بعد هم تکرر ادرار پیدا کردم و سینه درد و غیره. ولی عادت شدم. می خواهم بدانم چرا حامله نبودم و دلیل این همه تغییرات چه بود؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:

شما دو فولیکول 8 و 12 دارید و با توجه به شرح حالی که از خود ارائه کرده اید، فولیکول های تان از اندازه مناسبی برخوردار نیستند. چون با توجه به علائم تان شما باردار نبوده و اختلال هورمونی دارید. بنابراین لازم است که به طور دقیق مورد بررسی و معاینه قرار گیرید. در صورتی که تخمک گذاری نداشته باشید باید داروهای لازم برای تحریک تخمک گذاری را دریافت کنید. توصیه می کنم برای درمان به متخصص زنان مراجعه کنید. 

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار