ورود به مدیریت وبلاگ

هلاکت فرمانده ارشد تیپ سوم گروه تروریستی «جیش الاسلام» در شهرک دوما+نقشه میدانی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نیروهای ویژه جبهه مقاومت امروز در دو عملیات سنگین محرمانه که در مناطق تحت اشغال تروریست ها در غوطه شرقی دمشق انجام شد، اطلاعات مهمی را کسب کردند و در اختیار نیروهای هوایی ارتش سوریه قرار دادند.

در عملیات نخست، نیروهای ویژه جبهه مقاومت در منطقه جسرین توانستند کاروانی از تروریست های «فیلق الرحمن» را شناسایی کنند و به سرعت اطلاعات را در اختیار نیروی هوایی ارتش قرار دهند.

جنگنده های سوری هم در عملیات دقیق کاروان تروریست ها را هدف قرار دادند؛ براساس اعلام منابع میدانی، ۷ خودروی نظامی در این عملیات منهدم شد و ۴۰ تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند. در این عملیات مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی منهدم شد.

منطقه جسرین در جنوب شرق شهرک عربین در غوطه شرقی دمشق قرار دارد. تروریست ها درصدد بودند این کاروان نظامی را برای همرزمان خود در جنوب شهرک حرستا و شمال شهرک عربین ارسال کنند.

هلاکت فرمانده ارشد تیپ سوم گروه تروریستی «جیش الاسلام» در شهرک دوما+نقشه میدانی

عملیات دوم نیروهای ویژه جبهه مقاومت در شهرک دوما، مرکز تجمع تروریست ها در غوطه شرقی دمشق انجام شد و تروریست های جیش الاسلام خسارت سنگینی را در این محور متحمل شدند.

در جریان عملیات دقیق جنگنده های سوری در این محور، حدود ۳۰ تن از عناصر تروریستی جیش الاسلام کشته و زخمی شدند؛ « نور عبد الجلیل»، فرمانده ارشد تیپ سوم گروه تروریستی جیش الاسلام در این عملیات به هلاکت رسید. وی فرماندهی ارشد گروه تروریستی جیش الاسلام را در منطقه «حوش الظواهره» در غوطه شرقی دمشق برعهده داشت.

از جنوب شهرک حرستا هم خبر می رسد، نیروهای ارتش سوریه با حملات گسترده علیه تروریست های «جبهه النصره، فیلق الرحمن و...» توانستند اداره ثبت احوال را به کنترل خود در بیاورند. تمامی تونل های حفر شده تروریست ها در حومه این اداره هم منهدم شد.


بیشتر بخوانید: 120 کیلومتر مربع تا تامین امنیت کامل مسیر دمشق و حلب


در جریان درگیری های برای بازپس گیری اداره ثبت احوال و شرکت های حومه، ۴۰ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند؛ مسجد «عبدالرحمن به عوف» هم در این محور توسط نیروهای سوری باز پس گرفته شد. این مسجد به مهم ترین پایگاه و اتاق عملیات تروریست ها در این محور تبدیل شده بود.

با پاکسازی های صورت گرفته در این محور، بخش هایی از مسیرهای ارتباطی داخل شهرک حرستا از اشغال عناصر تروریستی خارج شد و امنیت ورودی های منطقه کوچک «سیرونیکس» در حومه شمالی اداره مرکبات تامین شد.

حملات خمپاره ای گروه های تروریستی به مناطق مرکزی شهر دمشق از جمله محله «ضاحیه الاسد، القابون، جرمانا، المزه، المالکی، العباسیین، باب توما»، ادامه دارد. دهها تن از شهروندان در جریان این حملات کشته و زخمی شدند.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

شکار بزرگ نیروهای جبهه مقاومت در غوطه شرقی دمشق

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار