ورود به مدیریت وبلاگ

نزدیکی در ماه اول بارداری، باعث سقط شود؟

نزدیکی در ماه اول بارداری چگونه است؟ آیا در ماه اول بارداری می توان نزدیکی کرد؟ نزدیکی کردن در ماه نخست بارداری چگونه باید باشد؟ آیا نزدیکی در ماه اول بارداری ضرر دارد؟ آیا نزدیکی کردن در ماه اول حاملگی می توان باعث سقط جنین شود؟ اصولا چگونه می توان در ماه اول بارداری نزدیکی کرد که ضرری متوجه جنین نشود؟ آیا رفتار زن در زمان نزدیکی می تواند بر سلامت جنین تاثیرگذار باشد و احتمال سقط آن را کاهش دهد؟

یکی از موضوعات مهم مربوط به دوران بارداری ، انجام عمل نزدیکی در این دوران می باشد. ممکن است برای خیلی از زوجین و مخصوصا خانم های باردار این سؤال پیش بیاید که آیا می توانند در زمان حاملگی با همسر خود نزدیکی داشته باشند یا نه؟ از جمله زمان های مهم در زمان حاملگی برای انجام عمل نزدیکی ، ماه اول بارداری می باشد. حساسیت ماه اول بارداری به این دلیل است که جنین به تازگی در رحم تشکیل شده و در دیواره رحم جای گرفته است و شاید ترس از این موضوع باشد که جنین تازه تشکیل شده ، از دیواره رحم کنده شده و ساقط شود و حاملگی خاتمه یابد.

در جواب این نگرانی باید گفت که این نگرانی به جائی است. به هرحال در ماه اول بارداری جای جنین هنوز به قول معروف در رحم سفت نشده است و هر آن احتمال دارد که با ضربات وارده بر رحم ، از دیواره رحم کنده شده و ساقط شود. این امر مخصوصا برای برخی از مادران باردار که احتمالا با زحمات و احیانا با هزینه های فراوان باردار شده اند می تواند بسیار مهم بوده و دلهره بیشتری در این زمینه داشته باشند. پس ، چاره کار چیست و چه باید کرد؟ آیا باید عمل نزدیکی را در ماه اول بارداری تعطیل کرد؟ یا اینکه راه و روشی برای انجام نزدیکی بدون وارد شدن خطر احتمالی به جنین وجود دارد؟

خوشبختانه باید گفت که نیازی نیست که مجامعت در ماه اول بارداری تعطیل شود و راهکار مناسبی برای انجام عمل نزدیکی در ماه اول حاملگی بدون وارد شدن ضرر احتمالی به جنین وجود دارد. اما آن راهکار چیست؟ قبل از بیان این راهکار ، لازم است خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض شود که این راهکار مخصوص زنان بارداری است که مشکل خاصی از نظر شرایط بارداری ندارند و شرایط آنها از نظر حاملگی کاملا طبیعی و نرمال می باشد. کاملا مشخص است در برخی از زنان که به توصیه پزشک متخصص ، از انجام عمل نزدیکی به دلیل شرایط خاص بارداری منع می شوند این راهکار هیچ سودی ندارد و این راهکار برای این گروه از زنان باردار توصیه نمی شود. 

چگونه در ماه اول بارداری نزدیکی کنیم؟

راهکار مناسب برای نزدیکی کردن در ماه نخست بارداری چیست؟ در اینجا یک موضوع مهم وجود دارد و آن مربوط به زنان می باشد که نقش خیلی تعیین کننده ای برای نزدیکی کردن در ماه اول بارداری دارد. این موضوع مهم ، نحوه به اوج لذت جنسی رسیدن زن می باشد. نحوه به اوج لذت جنسی رسیدن در مردان و زنان متفاوت است. در مردان ، اوج لذت جنسی با انزال منی همراه است ولی در زنان ، اوج لذت جنسی با انقباضات رحمی همراه می باشد. هر چقدر که رسیدن زنان به اوج لذت جنسی بیشتر باشد به همان اندازه ، انقباضات رحمی می تواند شدید تر باشد.

عاملی که می تواند برای سلامت جنین در ماه اول بارداری به جهت انجام عمل نزدیکی خطر آفرین باشد ، همین انقباضات رحمی در زن حامله می باشد. در ماه اول بارداری چون جای جنین هنوز در رحم مادر سفت نشده است ، هر نوع انقباض رحمی می تواند برای جنین خطر آفرین باشد. البته این موضوع در شرایط مختلف بارداری و برای زنان مختلف می تواند متفاوت باشد. ممکن است بعضی از زنان به دلیل ضعف رحم یا مسائل دیگر ، در معرض خطر بیشتری برای سقط کردن جنین باشند و برخی از زنان با خطر کمتری در این زمینه مواجه باشند. به هر حال نمی توان با فرض اینکه زن حامله در معرض خطر کمتری قرار دارد ، ریسک کرد. اصولا رفتار ها با زنان حامله بایستی نرم باشد و عمل نزدیکی نیز از این امر مستثنی نیست.

با توجه به توضیحات بالا به سه نکته مهم برای انجام عمل نزدیکی در ماه اول بارداری می رسیم:

زنانی که به هر علت از انجام عمل نزدیکی در بارداری توسط پزشک متخصص منع شده اند ، بهتر است که از این کار خودداری کنند و از انجام عمل نزدیکی مخصوصا در ماه اول بارداری بپرهیزند. 

زن و مرد سعی کنند از انجام هرگونه حرکات تند در مساله نزدیکی در زمان بارداری خودداری کنند تا آسیبی به جنین نرسد.

چون به اوج لذت جنسی رسیدن زنان در عمل نزدیکی با انقباضات رحمی همراه است و چون انقباضات رحمی زن می تواند برای سلامت جنین مخصوصا در ماه اول بارداری خطر ساز بوده و احیانا موجب سقط او شود ، بنابر این زنان باردار در هنگام نزدیکی در حالت بارداری سعی کنند از رسیدن به اوج لذت جنسی خودداری کنند.

با رعایت سه نکته بالائی ، زن و مرد از نظر نزدیکی در زمان حاملگی مشکلی ندارند. منتها یک نکته مهم هم برای انجام عمل نزدیکی در حالت بارداری زن وجود دارد و آن توصیه ای است که پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در ضمن سفارش هایی که به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) دارند می فرمایند. آن حضرت در این خصوص چنین می فرمایند:

یا علی! اگر همسرت باردار شد، با او آمیزش مکن مگر آن که با وضو باشی؛ زیرا اگر میانتان فرزندی تقدیر شود کوردل و بخیل خواهد شد.

پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

زنان و مردان محترم حتما سعی کنند این توصیه پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) را به کار بگیرند. برای آگاهی از سایر نکات مهم در انجام عمل نزدیکی در دوران بارداری می توانید به مطلب نزدیکی در دوران بارداری مراجعه کنید. ضمنا احتمال خطری که برای ماه اول بارداری ذکر شد برای سه ماهه اول بارداری نیز وجود دارد و این موضوع در مطلب نزدیکی در سه ماهه اول بارداری بیان شده است.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)