ورود به مدیریت وبلاگ

رینگ‌های تیتانیومی با تکنولوژی پرینت سه‌بعدی

تکنولوژی پرینت سه‌بعدی پدیده‌ی نوینی بوده اما آنچه که مهم‌تر و جالب‌توجه‌تر است پرینت سه‌بعدی با تیتانیوم است.


چیزی که درباره آن بحث می‌کنیم واقعیت داشته و مربوط به فیلم‌های علمی و تخیلی نیست. در واقع این تکنولوژی قبلاً در تولید ماهواره‌ها و اسکلت‌های مصنوعی به کار رفته و حالا هم به صنعت خودرو راه یافته است. این تکنولوژی از طریق رینگ‌های افترمارکتی خود را در صنعت خودرو نشان می‌دهد.


شرکت HRE Wheels با همکاری GE اقدام به تولید نمونه‌ی پیش‌تولیدی رینگ‌های تیتانیومی تولید شده با پرینت سه‌بعدی کرده و در آینده‌ای نزدیک شاهد ورود این رینگ‌ها به بازار خواهیم بود.


این شرکت برای نمایش جدیدترین محصول خود اقدام به انتشار رندرهایی از رینگ‌های یاد شده روی مک لارن P1 کرده است. رینگ‌های مورد بحث طراحی سفارشی داشته و ساختار 6 تکه‌ای دارند. البته با پیشرفت این تکنولوژی شاهد تولید رینگ‌های یک‌تکه هم خواهیم بود.
این رینگ‌های جدید و ساختارشکن با فرایندی که جوشکاری الکترونی خوانده می‌شود تولید شده‌اند. در این فرایند از دسته‌ی الکترونی برای ترکیب شدن با پودر تیتانیوم استفاده می‌شود. همانند پرینت سه‌بعدی نرمال و استاندارد، محصول نهایی از لایه‌لایه‌ی تیتانیوم ترکیب شده ساخته می‌شود.


البته این فرایند نیازمند تکنولوژی و صنعت‌کاری پیچیده و وسیعی بوده اما ترکیب کردن سطوح با یکدیگر آسان‌تر از آنچه که هست به نظر می‌رسد. رینگ‌های نهایی نیازمند پوشش اضافی هم نبوده زیرا تیتانیوم در برابر خوردگی مقاوم است. نهایتاً مرکز رینگ تیتانیومی به داخل یک قطعه فیبر کربنی فرو می‌رود تا محصول نهایی ایجاد شود.به نظر می‌رسد آینده‌ی رینگ‌های اسپورت و افترمارکتی کاملاً روشن بوده و باید منتظر تکنولوژی‌های جدیدتری در این زمینه باشیم.

[دانلود ویدئو]

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)