ورود به مدیریت وبلاگ

نگاه ویژه امام حسین به زائرین اربعین؛کدام یک از اعمال را نباید در پیاده روی اربعین فراموش کنیم؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سعید شمس کارشناس علوم قرآنی گفت: درباره اعمال مخصوص پیاده‌روی اربعین افزود: پیاده‌روی اربعین امری مستحب است و زائر در مسیر کربلا بیشتر ذکر‌های همیشگی را می‌تواند بر زبان بیاورد، چون در زمینه پیاده روی اربعین دعای خاصی توصیه نشده است و بیشتر توصیه‌هایی که در خصوص اعمال زائر وجود دارد مربوط به سرزمین کربلا و حرم امام حسین (ع) است.

نگاه ویژه امام حسین به زائرین اربعین؛کدام یک از اعمال را نباید در پیاده روی اربعین فراموش کنیم؟


بیشتربخوانید :ارزش پیاده روی اربعین در کلام مراجع و بزرگان


وی افزود: زائران می‌توانند دعا‌ها و اذکار روزانه را در مسیر پیاده‌روی بر زبان داشته باشند و با آن‌ها مأنوس باشند تا به مقصد برسند. همچنین در مسیر پیاده‌روی ذکر توسل به اهل بیت (ع) بسیار خوب است.

شمس درباره توجه ائمه به زائران در این مسیر اظهار کرد: قطعاً اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، حضرت سیدالشهداء (ع) و شهدای کربلا نظر خاصی به زائران پیاده دارند به همین خاطر توصیه شده است که زائران پیاده از فضای معنوی این پیاده روی غافل نشوند، یعنی زائر در مسیر پیاده‌روی به ذکر و ادعیه مشغول باشد و غفلت او را از اهل بیت و اباعبدالله (ع) دور نکند، چون در مسیر پیاده روی اربعین گاهی افراد با دوستان و اطرافیان مشغول صحبت شده و از خواندن ذکر و ادعیه غافل می‌شوند.

این کارشناس علوم قرآنی ادامه داد: یکی از نکاتی که باید توجه داشته باشیم این است که بدانیم امام حسین (ع) برای نماز شهید شده است بنابراین در این مسیر نباید نماز اول وقت را فراموش کنیم. مسئله دیگر اینکه در این مسیر افراد مختلف حاجت دارند و به زوار غذا می‌دهند در این میان گاهی افراد دچار افراط می‌شوند و غذا را رها کرده یا نیمه‌کاره می‌گذارند، که این اسراف است و با سیره امام حسین (ع) منافات دارد.

شمس خاطرنشان کرد: در مصرف آب نیز باید دقت کنیم که اسراف نکنیم، چون اهل بیت (ع) راضی به اسراف آب نیستند و در مسیر پیاده روی اربعین به جهت سفر معنوی و اجری که دارد بیشتر توصیه می‌شود.

منبع: میزان
 
انتهای پیام/

در پیاده روی اربعین نماز اول وقت را فراموش نکنیم

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)