ورود به مدیریت وبلاگ

گوگل با استفاده از نرم‌افزار گوشه‌های نمایشگر پیکسل 3 را گردتر می‌کند

طبق گزارش جدیدی که منتشر شده، به‌نظر می‌رسد که گوگل برای گردتر کردنِ گوشه‌های نمایشگر پیکسل ۳ از حقه‌ی نرم‌افزاری استفاده می‌کند.

گوگل با گوشی‌های جدید پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال، نوعی طراحی برخواسته از زبان متریال دیزاین ۲ را به محصولات خود وارد کرد تا نرم‌افزار و سخت‌افزار از لحاظ سیستم طراحی، یکپارچگی بیشتری داشته باشند. اگر به‌ گوشه‌‌های نمایشگر پیکسل‌های جدیدِ گوگل توجه کنید، متوجه خواهید شد که اهالی مانتین‌ویو از گوشه‌های گرد برای آن‌ها استفاده کرده‌اند. 

با این حال، به‌تازگی یکی از کاربران کنجکاو و ریزبینِ رددیت از دستکاری نرم‌افزاری گوشه‌های نمایشگر پیکسل ۳ گزارش داده است. بر اساس تصویرِ منتشرشده، گویا گوگل برای همخوانی بیشتر گوشه‌های صفحه‌نمایش پیکسل ۳ به حقه‌ی نرم‌افزاری روی آورده و در هنگام شروع به کارِ دستگاه، اقدام به گردکردنِ این قسمت‌ها می‌کند؛ البته طبق گفته‌ی این کاربران، فرآیندِ یادشده به‌اندازه‌ای نیست که کاربران در حین کار با دستگاه متوجه آن شود.

پیش‌تر برخی دیگر از کاربران چنین تغییری را برای پیکسل ۲ ایکس ال نیز گزارش داده بودند.

در تصویر جیف (GIF) پایین این موضوع را می‌توان پس از روشن‌شدنِ دستگاه به وضوح مشاهده کرد:

پیکسل ۳

نکته‌ی قابل‌توجه این است که این مورد تنها برای پیکسل ۳ صدق می‌کند و اهالی گوگل از چنین ترفندی برای برادرِ بزرگتر این گوشی، یعنی پیکسل ۳ ایکس ال استفاده نمی‌کنند. باتوجه به این موضوع که گردی گوشه‌های بالایی صفحه‌نمایش پیکسل ۳ ایکس ال با گوشه‌های پایینی همخوانی ندارد، عدمِ استفاده از این راهکار نرم‌افزاری خود جای تعجب دارد.

یکی از کاربرانِ توییتر درباره‌ی این موضوع می‌گوید:

من با بریدگی صفحه‌نمایش پیکسل ۳ ایکس ال هیچ مشکلی ندارم؛ اما وقتی متوجه می‌شوید که گوشه‌های فوقانی این دستگاه نسبت به حاشیه‌ی پایینی از شعاع یکسانی بهره نمی‌برد، نمی‌توانید این مسئله را نادیده بگیرید.

با این اوصاف اگر قصد خریدِ این گوشی را دارید، نیازی به نگرانی نیست. طبق گفته‌ی کاربرانِ فعلی پیکسل ۳، این تغییر نرم‌افزاری هیچگونه خللی به تجربه‌ی کاربری افراد وارد نمی‌کند.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)