ورود به مدیریت وبلاگ

اگه باردار بشم چیکار کنم؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: بنده روز ۵ و ۶ مهر ی رابطه سطحی داشتم الت تماس نداشت با واژن و منی هم نریخت روی واژن ولی موعد پریودم ۲۲ مهر بوده که هنوز پریود نشدم و خیلی استرس دارم نکنه یجوری رسیده باشه مایع منی به واژنم و باردار شده باشم بی بی چک هم ۱۴ روز بعد رابطه امتحان کردم منفی بود ولی بازم میترسم و هنوز پریود نشدم ممکنه باردار باشم الانم که ۲۶ مهر ماهه و از موعد پریود قبلیم سه روزی گذشته بازم بی بی چک زدم امروز صبح منفی بود ....البته پریودم منظم نیست چکار کنم اگ باردار باشم میشه سقط کرد

 

پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز ما معمولا به خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی دارند و به موقع دچار عادت ماهانه می شوند توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشت و خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند. حالا این آزمایش می تواند آزمایش خون یا بارداری باشد. کلا ما انتظار داریم که بعد از به تاخیر افتادن پریود، تست بتا عدد حدود 100 را نشان بدهد و در این زمان معمولا با بی بی چک هم که چک کنند جواب مثبت است. اما در مورد خانم هایی که قاعدگی های منظمی ندارند ممکن است بعد از تاخیر در پریود آزمایش بدهند و نتیجه منفی باشد اما چند روز بعد که مجددا تست می دهند پاسخ مثبت است.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)