ورود به مدیریت وبلاگ

گیم‌شات: نقد و بررسی بازی FIFA 19

با اضافه شدن مادهای جدید، بخش جذاب Ultimate Team و اضافه شدن لایسنس لیگ قهرمانان اروپا می‌توان گفت FIFA 19 کامل‌ترین بازی ویدئویی عرضه شده درباره فوتبال است. البته بخش‌های Career و Pro Clubs هنوز هم بدون هیچ تغییری باقی‌مانده‌اند. ولی چه طرفدار این بازی باشید چه نباشید باید گفت که فیفا تا تبدیل شدن به بهترین بازی فوتبالی راه زیادی ندارد.

مطمئنا در گذشته فیفا مشکلات زیادی برای ارائه دادن یک تجربه بی‌نقص از یک بازی فوتبال داشت. مدت زیادی طول کشید تا تکنیک‌های غیرواقعی در فیفا از بین برود و ما بالاخره بتوانیم یک شبیه‌ساز واقعی از این ورزش محبوب را تجربه کنیم. حال EA از تجربیات گذشته خود درس گرفته است و در نوزدهمین نسخه فیفا علاوه بر این‌که مسابقات حس بهتری نسبت به گذشته دارند، دیگر فقط با یک استراتژی نمی‌توانید پیروز شوید و نیاز دارید که هر بار برنامه متفاوتی برای پیروزی پیاده کنید. در نسخه هجدهم فیفا مشاهده کردیم سرعت بازی پایین‌تر آمد و بیشتر مطابق با واقعیت شد، اتفاقی که در این نسخه کامل شد. پاس‌های عمقی نیز خوب طراحی شده‌اند و مشکلات کم‌تری را در این زمینه می‌بینیم اما هنوز هم در مبحث کنترل توپ فیفا نسبت به رقیب دیرینه خود PES کم می‌آورد.

در این نسخه برای افرادی که دوست دارند هنگام بازی به مدیریت تیم خود نیز بپردازند گزینه‌های خوبی نیز اضافه شده است. به عنوان مثال می‌توانید تعیین کنید که چه تعداد افرادی وقت خود را صرف ضربات از کرنر کنند. همچنین انتخاب‌های بیشتری به گزینه‌های دفاعی بازی اضافه شده است تا هرچه بیشتر بتوانید سبک بازی کردن خاص خود را پیدا کنید.

فیفا

در این قسمت بالاخره داستان الکس به پایان می‌رسد

البته اضافه شدن این انتخابات مشکلاتی را هم برای شما به وجود می‌آورد. شما می‌توانید نقشه‌ها و تاکتیک‌های مختلفی داخل بازی بچینید. اما اگر نقشه اولیه خود را تغییر دهید تمام این انتخاب‌ها از بین می‌رود؛ به عنوان مثال در نظر بگیرید که جای مهاجمین خود را تغییر داده‌اید و یا به خاطر بازیکن قدرتمند تیم حریف ترکیب خود را تغییر داده‌اید، حالا اگر به حالت دفاعی و یا تهاجمی تغییر سبک دهید ناگهان تمام تغییرات قبلی شما از بین می‌رود. چنین اشکالی باعث خراب شدن تجربه شما نیست ولی مطمئنا کارهای مدیریتی در حین مسابقه باعث می‌شود که هیجان بازیکن از بین برود. حریفان شما نیز در اکثر مواقع به دلیل مشکلات هوش‌مصنوعی از یک نوع روش بازی استفاده می‌کنند.

امسال تمرکز فیفا بیشتر بر روی ساخت یک بازی فوتبال فیزیکی بوده است. در این نسخه اهمیت پارامتر قدرت بازیکن بیشتر شده است، همچنین کلانجار رفتن بازیکنان بر سر توپ و رفتار دروازه‌بان نیز بهتر و واقعی‌تر به نمایش درمی‌آید. ضربات بلند نیز هنوز رضایت‌بخش هستند. البته در ضربات ایستگاهی هنوز هم نمی‌توانید انتخاب کنید که چه کسی توپ را شوت کند و دفاع بازیکنان نیز هنوز جای کار دارد.

اما باید گفت یکی از بهترین‌ کارهای EA به دست آوردن لایسنس لیگ قهرمانان و لیگ اروپا برای نوزدهمین نسخه فیفا است. این لیگ ماد مخصوص به خود را دارد که به همراه گزارشگران مختص به خود حسی کاملا واقعی به خود گرفته است. علاوه بر این مادهای جذاب Journey، Ultimate Team و Career نیز وجود دارند تا به همراه این لایسنس‌ها ساخته جدید EA را بیشتر از قبل جذاب کنند.

فیفا

بیشترین تمرکز سازنده بر روی Ultimate Team بوده است

بخش کریر با این‌که اضافاتی را دریافت کرده است ولی هنوز هم مشکلاتی را به همراه دارد. این بخش مهم‌ترین بخش تک‌نفره درون سری فیفا است ولی در طی سال‌های گذشته هیچ تغییر مهمی نکرده است. امسال این بخش هیچ تغییر مهمی نداشته است. باگ‌های قدیمی هنوز هم در این بخش دیده می‌شود، اشکلات گرامری در گزارش‌ها وجود دارد و استخدام و اخراج کادر فنی استادیوم هیچ تاثیری بر روی بازی شما ندارد. بخش Pro Clubs نیز بدون هیچ تغییری نسبت به نسخه 18 باقی مانده است، در حالی که بخش Ultimate Team به دلیل داشتن پرداخت‌های درون برنامه‌ای بیشترین توجه را از طرف شرکت سازنده دریافت کرده است. این‌که شرکت سازنده به دو ماد اصلی و قدیمی خود هیچ توجهی نمی‌کند جای توجیه ندارد و اشکال بزرگی به حساب می‌آید.

اما بیشترین تمرکز سازنده برای بازی آفلاین بر روی بخش Kick Off بوده است که در آن می‌توانید قوانین مختص به خود را پیاده کنید. به عنوان مثال یک بازی که در آن هیچ خطا و یا آفسایدی وجود ندارد. حتی بازی بخش Survival هم دارد که در آن هر تیمی که گل بخورد یک بازیکن خود را از دست می‌دهد، حتی می‌توانید گل‌هایی که با سر زده می‌شود را قبول نکنید. مطمئنا چنین تغییرات جالبی خلاقیت زیادی را نیز می‌خواهد و البته صبر زیادی را نیز می‌طلبد چون خیلی سخت است که بازیکن در آفساید باشد ولی گلی که می‌زند توسط داور قبول شود.فیفا

مهم‌ترین تغییر بازی در قسمت Ultimate Team زیرشاخه‌ای به نام Division Rivals است، بخشی که تقریبا جایگزینی برای فصل‌های مختلف بازی در بخش آنلاین است. در واقع این بخش همان Eventهای هفتگی بازی است که برای سرگرم‌ کردن بیشتر مخاطب اضافه شده است. به صورت کلی در این قسمت فیفا بدون تغییر خاصی نسبت به سال پیش باقی‌مانده است، البته قرار است که این قسمت آپدیت‌های بیشتری دریافت کند. Eventهای متعدد بازی، کارت‌های چمپیون، پک‌هایی که مدت زمانی محدود دارند و تورنمت‌های مختلف باعث می‌شود که بازی در این قسمت بدرخشد و مخاطب را وسوسه کند که هر هفته به بازی رجوع کند.

در بخش جورنی نیز بالاخره پایان داستان Alex Hunter را مشاهده خواهید کرد که البته در این راه دوست صمیمی و خواهرش هم او را همراهی خواهند کرد و به مانند GTA V می‌توانید داستان را از دید سه نفر ادامه دهید. می‌توانید در هر لحظه داستان هر کسی را که بخواهید جلو ببرید که البته پیشنهاد می‌شود از همان ترتیبی که بازی پیشنهاد می‌کند استفاده کنید. جورنی از لحاظ داستانی یک شاهکار نیست ولی به اندازه کافی خوب است که دوست داشته باشیم در بخش‌های بعدی فیفا نیز آن را ببینیم.

البته تعدادی از قوانین فوتبال نیز هنوز در بازی اعمال نشده‌اند. قوانینی که یک یا دو سال از تصویب آن‌ها می‌گذرد و اضافه نشدنشان جای تعجب دارد. تعدادی از نقل و انتقال‌ها نیز هنوز به روز نشده‌اند. این جزئیات کوچک هستند ولی باعث می‌شوند که فیفا تا تبدیل شدن یه یک عنوان کامل راه بیشتری در پیش داشته باشد.

در نهایت باید گفت نوزدهمین نسخه فیفا یک بازی ورزشی خوب است. EA به درخواست‌های طرفدارانش پاسخ داده است و بخش Ultimate Team نیز بهتر از گذشته به نظر می‌رسد. درست است که هنوز بخش‌هایی از بازی بدون تغییر باقی‌مانده‌اند ولی بازی هنوز هم به اندازه کافی سرگرم‌کننده است که شما را تا سال بعد مشغول نگه دارد.

امتیاز نهایی 7

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( ' ad

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)