ورود به مدیریت وبلاگ

فراخوان فورد GT به خاطر نشتی هیدرولیک

تاریخ: 20 مهر 1397

در: فورد

برخلاف اکثر فراخوان‌های دنیای خودرو، این یکی کاملاً محدود و کوچک است. دلیل آن هم فراخوان دومین نسل فورد GT، خودرویی بسیار تولید محدود می‌باشد. فورد می‌گوید حدود 200 دستگاه از GT های مدل 2017 و 2018 را فراخوان خواهد کرد که البته این عدد در واقع برابر با کل تولید سوپرکار جدید فورد می‌باشد.


اما چه چیزی باعث شده این خودروساز آمریکایی اقدام به فراخوان سوپرکار پیروز خود در لمانز بکند؟ مشکل به نشتی مایع هیدرولیک بلوک سوپاپ زیر بال عقب فعال GT مربوط می‌شود. متأسفانه اگزوزهای پیشرانه‌ی 6 سیلندر توئین توربوی خودرو نیز زیر همین بال نصب شده و سطح داغ اگزوز رابطه‌ی خوبی با مایع هیدرولیک ندارد. فورد می‌گوید از وقوع آتش‌سوزی یک دستگاه GT در آلمان آگاه شده اما به مشکلات، تصادفات و احیاناً جراحت‌های احتمالی دیگر اشاره‌ای نکرده است.


دلیل دقیق این نشتی اعلام نشده اما فورد سعی خواهد کرد نرم‌افزار خودرو را به‌روز کرده و با این کار جلوی فشار اضافی روی بلوک سوپاپ را بگیرد. این خودروساز همچنین می‌گوید سوپاپ سیستم هیدرولیک بال عقب برخی مدل‌ها را بررسی و اورینگ ها و فیلتر جدیدی نصب خواهد کرد. به نظر می‌رسد فشار بالای سیستم باعث خرابی اورینگ ها شده و نشتی رخ می‌دهد.


به‌طور دقیق 194 دستگاه فورد GT فراخوان می‌شود که 176 دستگاه در آمریکا و 18 دستگاه هم در کانادا حضور دارند. موضوع عجیب اینکه اشاره‌ای به خودروهای موجود در آلمان، جایی که تنها حادثه برای GT رخ داده نشده است.


ما دقیقاً نمی‌دانیم تا به اینجا چه تعداد GT تولید شده اما فراخوان یاد شده تقریباً همه‌ی آن‌ها را شامل می‌شود. فورد در نظر دارد سالانه 250 دستگاه از این خودرو را بسازد اما در سال 2017 تنها 138 دستگاه تولید کرد.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)