ورود به مدیریت وبلاگ

شماره شاسی‌های تقلبی آئودی برای پاس کردن تست‌های آلایندگی

سه کارمند آئودی پس از انتشار خبری درباره‌ی دست‌کاری شماره شاسی محصولات این شرکت در کره جنوبی بازجویی شدند. این کار به خاطر همخوانی با قوانین آلایندگی دولتی این کشور صورت گرفته است.


نشریه آلمانی Suddeutsche Zeitung آئودی اعتراف کرده خودروهایی با شماره شاسی تکراری به کره جنوبی فرستاده تا قوانین آلایندگی این کشور را دور بزند.

این اسناد که در زمان یورش به مقر آئودی در جولای 2016 به دست آمده بود نشان می‌داد کارمندان آئودی چگونه داده‌های تست و شماره شاسی‌های تقلبی را برای هماهنگ کردن با داده‌های آلایندگی و شماره شاسی‌های صحیح دست‌کاری می‌کرده‌اند. Jalopnik می‌گوید این خبر به دست بازرسان دیزل گیت نرسیده و شاید آئودی به همین دلیل توانسته از تبعات آن در امان بماند.

در خبرها آمده هجده شماره شاسی پیش از آنکه خودروها به مقامات محلی کره جنوبی فرستاده شوند به‌صورت نادرست وارد سیستم شده‌اند.

آئودی در بیانیه‌ای تأیید کرده سه کارمندش تحت بازجویی هستند اما تأکید کرده که این افراد عضو هیئت‌مدیره نیستند.


آئودی در پاسخ به سؤالات نشریه آلمانی Handelsblatt درباره شماره شاسی‌های تکراری گفته که “گروهی چینی” خواستار تقلب در تست‌های آلایندگی شده‌اند. هنوز جزئیات بیشتری از این گروه ادعایی به دست نیامده است.

تحقیقات درباره‌ی این موضوع ادامه دارد.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)