ورود به مدیریت وبلاگ

واریس در کمین کدام افراد است؟

واریس در کمین کدام افراد است؟به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، واریس به گشاد شدن سیاهرگ ها یا تورم ورید گفته می شود و شایع ترین بیماری عروقی انسان است. رگ های واریسی به صورت رگ های بلند و متورم و پیچ خورده بیشتر در اندام تحتانی و زیر پوست و به رنگ آبی تیره یا بنفش دیده می شوند.

متخصصان معتقدند بروز واریس خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش نمی دهد و به طور کلی یک وضعیت خوش خیم است؛ ولی علاوه بر ظاهر ناخوشایند، می تواند ایجاد درد، خارش یا سوزش کند و یا به دلیل احتباس مایعات، باعث تورم پاها شود. با توجه به آمار بنیاد بیماری عروق آمریکا، این عارضه ۲۵ درصد در زنان و ۱۵ درصد در مردان شایع است.


بیشتر بخوانید: نسخه قدیمی و موثر برای درمان خانگی واریس 


مطالعات جدید محققان دانشگاه استنفورد نشان می دهد عوامل ژنتیکی در بروز این عارضه موثر است و سابقه خانوادگی می تواند احتمال ابتلا را افزایش دهد. از طرفی قد یکی از عوامل موثر در بروز واریس است. این مطالعه نشان می دهد قد بلند موجب می شود رگ ها فشار بیشتری را متحمل شوند. در ادامه آمده است مجموعه ای از عوامل خطر از جمله سن، جنسیت و اضافه وزن در بروز واریس دخیل هستند. استفاده از جوراب واریس یک راه موثر برای درمان این عارضه است، جراحی لیزر نیز در حالت های پیشرفته توصیه می شود.

منبع: خبرگزاری سلامت

انتهای پیام/

واریس در کمین افراد قد بلند

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)