ورود به مدیریت وبلاگ

کشف روش جدید برای درمان پارکینسون

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  در حال حاضر از آزمایش های عصبی برای تشخیص بیماری مذکور استفاده می شود. اما در این روش شناسایی بیماری به صورت دیرهنگام و زمانی رخ می دهد که بیماری پیشرفت کرده و به شبکه عصبی فرد آسیب زده است.

کشف روش جدید برای درمان پارکینسون

پزشکان به دنبال یافتن راه هایی تازه در جهت شناسایی زودهنگام افرادی هستند که به بیماری پارکینسون مبتلا شده اند. گروهی از پژوهشگران در کره جنوبی می گویند میان نازک شدن شبکیه و ابتلا به بیماری پارکینسون رابطه وجود دارد و لذا با اسکن کردن ساده چشم می توان بیماری مذکور را قبل از آنکه خیلی دیر شود تشخیص داد.


بیشتر بخوانید:علل بیماری پارکینسون چیست؟ 


پیش از این روش های دیگری برای تشخیص زودهنگام پارکینسون به کار گرفته شده بود که از جمله آنها می توان به آزمایش های خون، بویایی و حتی تحلیل و بررسی اشک انسان اشاره کرد. اما محققان کره ای می گویند اسکن چشم از دقت و قطعیت بیشتری برخوردار بوده و بدین شیوه می توان میزان تخریب سلول های مغزی را تشخیص داد.

کشف روش جدید برای درمان پارکینسون

اسکن های چشم بیماران توسط پزشکان کره ای ثابت می کند هر چقدر از ضخامت شبکیه چشم افراد بیشتر کاسته شود، احتمال ابتلای آنها به بیماری آلزایمر افزایش می یابد. البته هنوز برای تکمیل این روش درمانی باید آزمایش های بیشتری صورت بگیرد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

شناسایی سریع پارکینسون با اسکن چشم

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)