ورود به مدیریت وبلاگ

رانندگان شاسی‌بلند اهمیتی برای قوانین پارکینگ قائل نیستند!

رانندگان خودروهای شاسی‌بلند احتمال بیشتری دارد که قوانین وضع شده در پارکینگ‌های خودرویی را نادیده بگیرند! آن‌ها با انجام اعمالی همچون پارک خودرو خارج از خطوط و رانندگی در جهت مخالف این کار را انجام می‌دهند.


یک مطالعه انجام شده توسط موسسه بیمه دایرکت لاین در بریتانیا نشان می‌دهد که رانندگان شاسی‌بلند تقریباً 31 درصد تخلفات پارکینگ‌های خودرویی شامل پارک در منطقه ممنوعه را انجام می‌دهند. این کار می‌تواند باعث جریمه خودرو و حتی توقیف آن شود.


محققان موسسه یاد شده بیش از 2500 پارکینگ خودرویی بریتانیا را بررسی کرده و فهمیده‌اند اگرچه شاسی بلندها بسیاری از قوانین وضع شده در پارکینگ‌ها را می‌شکنند اما سوپرمینی هایی همچون فورد فیستا و واکسهال کورسا در رتبه دوم قرار داشته و 18 درصد تخلفات پارکینگ‌ها را آن‌ها تشکیل می‌دهند.


از نظر برندهای خودرویی، رانندگان محصولات فولکس‌واگن بیشترین احتمال برای شکستن قوانین را دارند و 10 درصد تخلفات توسط رانندگان محصولات این خودروساز آلمانی رخ می‌دهند. رانندگان واکسهال و فورد نیز با فاصله‌ای نزدیک در رتبه دوم قرار داشته و 8 درصد تخلفات را تشکیل می‌دهند.

بنا به گفته دایرکت لاین، معمول‌ترین قانون‌شکنی مشاهده شده پارک خودرو خارج از خطوط تعیین شده بوده است.

البته این کمپانی اذعان می‌کند شاید این مورد به‌طور کامل تقصیر رانندگان نباشد زیرا تحلیل‌ها نشان می‌دهد اگرچه خودروها بزرگ‌تر شده‌اند اما فضاهای پارک تغییری نکرده‌اند. بنا به گفته این شرکت بیمه، اگر راننده خودرو را به‌صورت بسیار خوب بین خطوط پارک کند تنها 23 سانتی‌متر فضا برای خروج خواهد داشت.


مدیر بازاریابی دایرکت لاین می‌گوید:

بسیاری از ما زندگی بسیار شلوغی داشته و شاید این موضوع منجر به برخی قانون‌شکنی‌ها و پارک خودروها بیرون از خطوط و یا رانندگی در خلاف جهت شود. این موضوع به‌طور ویژه در زمانی که خودروها در پارکینگ‌های شلوغ پارک می‌شوند خود را بیشتر نشان می‌دهد. بدین ترتیب ریسک رانندگی در خلاف جهت یا مجبور شدن برای پارک خودرو در نزدیک خودرویی دیگر افزایش می‌یابد. ما به رانندگان توصیه می‌کنیم که زمانی را صرف مانور با دقت خودرو و پارک آن بین خطوط بکنند.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)