ورود به مدیریت وبلاگ

ویژگی‌های یک کفش مناسب چیست؟

ویژگی‌های یک کفش مناسب چیست؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن‌زاده متخصص ارتوپد، درباره ویژگی کفش‌های مناسب جهت پیشگیری از آسیب به زانوها و پا اظهار کرد: کفش مناسب باید دارای پاشنه‌های پهن باشد به علت اینکه توزیع وزن باید در سطح مناسب قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برجستگی یا بالشتک که در انحنای کف پا قرار دارد باید در کفش نیز وجود داشته باشد، افزود: در مواردی که کفش کفی مناسب نداشته باشد افراد می‌توانند کفی کفشی را که دارای برجستگی است خریداری کرده و داخل کفش خود قرار دهند.

این متخصص ارتوپد اضافه کرد: استفاده از کفی‌های مناسب در کفش از بروز آسیب به پاها پیشگیری می‌کند همچنین یک کفش استاندارد آن است که در قسمت پنجه پا نیم سانتی متر از خود پا بزرگتر باشد، زیرا باریک بودن کفش در قسمت پنجه پا موجب ایجاد انگشت چکشی و از طرف دیگر انحراف انگشت اول به سمت بقیه انگشت‌ها و حتی بروز پینه پا می‌شود.


بیشتر بخوانید: صافی کف پا چیست و چگونه درمان می‌شود؟


حسن زاده با بیان اینکه پوشیدن کفش‌هایی که بیش از ۲.۵ سانتی‌متر پاشنه دارند باعث آسیب به قسمت‌های جلو و پنجه‌پا خواهد شد، ادامه داد: این فشار در طولانی مدت باعث ناراحتی، درد مزمن و حتی شکستگی می‌شود.

منبع: طبنا

انتهای پیام/

کفش مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)