ورود به مدیریت وبلاگ

هر کس به مسجد برود هشت چیز نصیب او می‌شود

بنابر روایات هر کس به مسجد می رود هشت چیز نصیب او می شود که یکی از آن ها علم است.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ : سه شنبه 1397/05/09

 اشرافیت
مسجد به عنوان پایگاه اصلی انقلاب نقش آفرینی کرده و امروز نیز نقش چشمگیری به عنوان کانون تحولات بیداری اسلامی در منطقه دارد. بنا بر آیه ۹۶ سوره آل عمران خداوند این چنین بیان کرده که من کره زمین را که خلق کردم مسجد الحرام را برای عبادت قرار دادم؛ این بیان صریح بدین معنی است که مسجد باید محور باشد و یکی از دلایل شاخص جبهه و جنگ نیز در تاریخ حفظ معابد بوده است.محل‌های عبادت غیر مسلمانانمسجد جایی برای عبادت بسیار مورد توجه اسلام بوده حتی اگر محل های عبادت غیر مسلمانان باشد، ابراز کرد: بنا بر آیه ۴۴ سوره حج مبنی بر «لَوْلا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوامِعُ وَ بِیَعٌ وَ صَلَواتٌ وَ مَساجِدُ یُذْکَرُ فیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثیراً» باید مقابل متجاوزین ایستاد و الاّ صومعه‌ها و مساجد که محل عبادت هستند، خراب می‌شود.

انسان های ترسو باید از مسئولیت مساجد کنار بروند و کسانی حق عهده دار شدن مسئولیت را دارند که واهمه ای نداشته باشند. اداره مساجد باید شراکتی باشند و خادمین مساجد ضمن تعامل با سایر نهاد ها بتوانند نسل جوان را به مساجد کشانده و در این پایگاه معنوی با روی خوش و استقبال پرشور پذیرای آنان باشند.

سخنرانی‌ها باید کوتاه و خلاصه باشد این طور نباشد که تنها افراد با کهولت سن و مسن ترها قدم به مسجد بگذارند، بلکه در موعد نماز حتی جوان ترها نیز باید کسب و کار را کنار گذاشته و برای نماز بشتابند تا فرهنگ نماز ترویج شود.نماز واجب شد تا قرآن از مهجوریت خارج شودقرآن را درک کنید، سپس برای نسل جوان حرف های تازه بگویید و بدانید که قرآن سرشار از حرف های نو و تازه است و به یاد داشته باشید که مصادیق قرآنی همه فعالیت های امروز اجتماعی را می توانید از قرآن خارج کرده و برای مردم بیان کنید.هر کس به مسجد می‌رود هشت چیز نصیب او می‌شودبنابر روایات هر کس به مسجد می رود هشت چیز نصیب او می شود که یکی از این ها علم است. پیش نمازان و ائمه جماعات باید مرتب مطالعه کنند، شکیات تازه را خارج کرده و مسائل مورد نیاز و مبتلا به جامعه را از رساله استخراج کنند؛ در حقیقت باید ائمه جماعات آنچه را برای امروز مردم کاربردی است، ارائه دهند.استفاده چند منظوره از مسجدمساجد باید استفاده چندمنظوره داشته باشند و همانطور که در صدر اسلام مسجد کوفه محل مشورت، قضاوت، سؤال و جواب، عبادت و دیگر امور بوده امروز نیز مسجد باید به محور فعالیت‌های دینی و فرهنگی در جامعه تبدیل شود. یکایک شما باید قرآن را دست بگیرید، آن را از مهجوریت خارج کنید، معارف آن را درک کرده و با این معارف نسل جوان را به مساجد دعوت کنید.
منبع:
سایت حجت الاسلام قرائتی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)