ورود به مدیریت وبلاگ

تقدیر وزیر امورخارجه از چنگیز خان مغول در حاشیه یک سخنرانی!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  پرداخت حق السکوت توسط وکلای ترامپ به زنانی که وی با آنها رابطه نامشروع داشته، ماجرای پر سر و صدای«ماریابوتینا»،دخالت روس‌ها در انتخابات‌ آمریکا و پرونده موسوم به «رابرت مولر»، افشاگری‌های «جیمز کومی» و «مایکل کوهن»، اقدامات غیرقانونی «جارد کوشنر» داماد ترامپ، دیوار حائل مکزیک، جنگ تعرفه‌ای با چین و اروپا، و ... انبوهی از معضلات و مشکلاتی است که دولت آمریکا این روزها بیشتر وقت خود را برای حل و فصل آن می گذراند و مقامات کنونی و سابق آن یا برخی در حال استعفا هستند، یا آنها که استعفا داده اند افشاگری می کنند یا اینکه در راهروهای سنا و سازمان اف بی آی در حال پاسخگویی و ماست‌مالی کردن گاف‌های ترامپ و اطرافیانش هستند.

نماینده‌ای که اجازه ورود به ایران نیافت/ سخنان مضحک پمپئو علیه ایران؛ از قاتل ستایی تا تکرار دروغ‌های جاعل نیوز

در میان مشکلات اینچنینی، سردمداران آمریکایی برای لاپوشانی رسوایی‌های اخلاقی و سیاسی خود،هر از چندگاهی زبان به تهدید مردم و نظام ایران می‌گشایند تا اندکی از بار سنگین مشکلات تلنبار شده رژیم آمریکا را با تاکتیک نخ‌نمای  فرافکنی، کم کنند.

سخنان گزاف و تهدیدآمیز مقامات آمریکایی علیه مردم ایران ظاهرا پایانی ندارد؛

روز یکشنیه - ۳۱ تیر- مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که حتی سناتور‌های دوآتیشه و نومحافظه کار جمهوریخواه هم او را فردی نالایق برای تصدی سمت وزارت خارجه آمریکا می‌دانند، طی سخنانی در کتابخانه رونالد ریگان شهر لس‌آنجلس، مجددا زبان به تهدید ایران گشود.

هیاهو برای هیچ!در عنوان برنامه سخنرانی پمپئو اعلام شده بود که این سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم آمریکا است؛ اما یکی از خبرنگاران آمریکایی در صفحه شخصی‌اش نوشت که تنها ۱۵ درصد حضار در محل سخنرانی وزیر خارجه آمریکا، ایرانی بودند و مابقی از سیاه لشکر‌های حزب جمهوری‌خواه بودند.

ایران‌ستیزی پمپئو به موازات ریاکاری وزیر جاسوساما طنز ماجرا آنجایی بود که پمپئو در خلال سخنانش نتوانست حداقل در ظاهر جلوی همان تعداد انگشت شمار ایرانی حاضر در سال رونالدریگان، ایران ستیزی و دشمنی‌اش با مردم ایران را پنهان کند و به موازات اظهارات ریاکارانه‌اش مبنی بر دوستی با مردم ایران، در یک تناقضی آشکار تلویحا مردم ایران را تروریست نامید! و از مصوبه دولت ترامپ در ممانعت از سفر ایرانیان به آمریکا دفاع کرد.

قاتل ستایی وزیر خارجه آمریکا!

البته پمپئو علاوه بر مطلب فوق‌الذکر، گاف‌های دیگری هم در سخنرانی که برای او آماده کرده بودند داشت؛ آنجایی که به ماجرای محاکمه عامل به شهادت رساندن سه تن از پرسنل نیروی انتظامی کشور در حادثه خیابان پاسداران اشاره کرد و آن فرد مجرم و قاتل را قهرمان معرفی کرد! البته یکی از کاربران فضای مجازی در صفحه شخصی خود در واکنش به این بخش از سخنان پمپئو چنین نوشت که «حمایت وزیر خارجه آمریکا از یک قاتل که در روز روشن سه جوان را در خیابان کشته است، تعجب برانگیز نیست؛ اسلاف پمپئو پیش‌تر به ناخدا راجرز به خاطر کشتن ۶۶ کودک در حادثه ۱۲ تیر ۶۷، مدال شجاعت داده بودند!»

تکرار دروغ های جاعل نیوز توسط پمپئو!

برخی معتقدند سخنان روز یکشنبه پمپئو، مشت آمریکایی‌ها را برای جامعه جهانی باز کرد؛ چرا که وزیر خارجه آمریکا در سخنانش علیه ایران، چیزی جزء دروغ‌ها و خبرسازی‌های رسانه‌های ضدانقلاب را ارائه نکرد؛به طوری که اینطور به نظر می‌رسد، پمپئو در حال روخوانی بولتن‌های فارسی‌زبان ضد انقلاب و امثال جاعل نیوز است که فقط به انگلیسی ترجمه شده‌اند.

تقدیر از چنگیزخان مغول در شوی پمپئو!

اما یکی از نکات قابل تامل سخنرانی مضحک پمپئو در روز یکشنبه در کتابخانه ریگان شهر لس آنجلس، تیزری بود که قبل از سخنرانی وی از اکانت یوتیوب منتسب به این کتابخانه پخش شد؛ «تبلیغ نمایشگاه بزرگداشت چنگیزخان مغول که در کتابخانه ریگان برگزار می‌شود»! این همان تیزری بود که پیش از سخنرانی پمپئو پخش شد و به دستمایه‌ای برای کاربران فضای مجازی تبدیل شد که به اهداف و نیّات مشترک سردمداران رژیم آمریکا و چنگیزخان مغول علیه مردم سرزمین ایران اشاره کنند.

افشای کارزار پوشالی آمریکایی‌ها علیه ایران اما درست چند ساعت پیش از سخنرانی مضحک مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در جمع تعدادی انگشت شمار از ایرانیان وطن فروش، رویترز به نقل از شماری از مقام‌های آمریکا گزارش داد که دولت دونالد ترامپ کارزاری تبلیغاتی علیه ایران به راه انداخته که هدف آن ایجاد ناآرامی در این کشور است.

رویترز به نقل از منابع خود تصریح کرده که مشخصه اصلی کارزار تبلیغاتی دولت ترامپ علیه ایران، خبرسازی و دروغ‌پردازی و انتشار وسیع آن در سطح رسانه‌های نوین است. کاری که یک چشمه از آنرا پمپئو در سخنرانی روز یکشنبه خود نشان داد و مضحک‌ترین دروغ‌ها را به مردم و مسئولان ایران نسبت داد.

برخی معتقدند علت لفاظی‌های پمپئو علیه ایران کینه شخصی او از ایرانیان است؛ در این رابطه دو شاهدمثال مطرح می‌شود:
پمپئو را به ایران راه ندادندفوریه ۲۰۱۶ نشریه «ویکلی استاندارد» آمریکا گزارش داد که سه نماینده جمهوری‌خواه کنگره این کشور برای سفر به تهران از ایران درخواست ویزا کرده‌اند. آنطور که ویکلی‌استاندارد گزارش داده بود این سه نماینده قصد داشتند با سفر به ایران مستقلاً به راستی‌آزمایی و بررسی جوانب توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ بپردازند تا در جنگ سیاسی داخل آمریکا علیه اوباما رئیس جمهور وقت‌شان سند جمع آوری کنند. نکته جالب توجه آنکه یکی از این سه نماینده، «مایک پمپئو» وزیر خارجه فعلی آمریکا بود.

البته پاسخ وزارت امور خارجه ایران به پمپئو و هم حزبی‌هایش برای ارائه ویزا جهت سفر به ایران نیز قابل پیش‌بینی بود؛ «نه». جواب ردی که ظاهرا بدجور به برجک نماینده جمهوریخواه وقت کنگره آمریکا و وزیر خارجه فعلی این کشور برخورد کرد.

نامه‌ای که ارزش باز کردن نداشت /

تحقیر پمپئو به سَبک «سرباز صفر ولایت»روز شنبه دوم دسامبر ۲۰۱۷ (۱۱ آذر ۹۶) مایک پمپئو که در آن مقطع زمانی رئیس سازمان سیا بود طی سخنانی در همایش سالیانه امنیت ملی ریگان در کالیفرنیای جنوبی ناخواسته به یک اعتراف تلخ (البته برای آمریکایی‌های قلدر) تن داد و گفت: «درباره رفتار‌های ایران در عراق نامه‌ای را برای ژنرال سلیمانی نوشته‌ام، اما او نامه من را باز نکرده است».

رسوایی‌های روزافزون رژیم آمریکااما سخنان ضدایرانی روز یکشنبه پمپئو در شرایطی است که رژیم آمریکا با انبوهی از رسوایی‌ها دست به گریبان است که یکی از آنها، رسوایی حقوق بشری در برخورد با کودکان پناهجویان است؛ کودکانی که ماموران آمریکایی با دستور مستقیم کاخ سفید آن‌ها را ضمن جدا کردن از والدین‌شان در قفس زندانی می‌کنند و حتی اخباری از تجاوز ماموران آمریکایی به این کودکان در رسانه‌ها مخابره شده است.

علاوه بر رسوایی در برخورد با پناهجویان، فساد اخلاقی رئیس‌جمهور آمریکا هم این روز‌ها هزینه زیادی را به کاخ سفید تحمیل کرده است؛ همین دو روز پیش بود که «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ، در مصاحبه با نیویورک تایمز از ضبط مکالمه خود با رئیس‌جمهور آمریکا پیرامون پرداخت حق السکوت به یک زن که با ترامپ رابطه غیراخلاقی داشته، خبر داد.

پیش از آن نیز ماجرای رابطه غیراخلاقی ترامپ با «استورمی دنیلز» بر سر زبان اصحاب رسانه آمریکا بود؛ حتی دنیلز در مصاحبه با «سی ان ان» از دریافت پیام‌هایی مبنی بر تهدید جانی خود و فرزند خردسالش از سوی نزدیکان ترامپ هم خبر داده بود.

به هر ترتیب سردمداران آمریکا که به تعبیر رئیس جمهور روحانی، یک عده بی سروپا هستند، در جایگاه و مقامی نیستند که مردم و نظام ما را تهدید کنند و باید فکری به حال معضلات روزافزون خود کنند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

تقدیر وزیر جاسوس از چنگیز مغول

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)