ورود به مدیریت وبلاگ

سیتروئن C5 ایرکراس ۲۰۱۸ معرفی شد

سیتروئن از مدل بروزرسانی شده‌ی کراس‌اور C5 ایرکراس رونمایی کرد. این محصول، از ۲ پیشرانه بنزینی و ۳ پیشرانه دیزلی استفاده می‌کند.

سیتروئن فرانسه در پاریس از کراس‌اور جدید خود با نام C5 ایرکراس رونمایی کرد. به گفته‌ی خودروساز فرانسوی این مدل به عنوان پرچمدار محصولات اقتصادی سیتروئن شناخته می‌شود و در ساخت آن تمرکز اصلی سازنده روی راحتی سواری بوده است. این امر با استفاده از آخرین فناوری‌ها و بهینه‌سازی‌ها در بخش سیستم تعلیق و البته استفاده از صندلی‌های راحت میسر شده است. 

Citroen-C5_Aircross

سیتروئن اعلام کرده است که این شرکت بیش از ۲۰ اختراع در C5 دارد که یکی از آن‎ها با نام سیستم بالشتک‌های هیدرولیکی پیشرفته (Progressive Hydraulic Cushions system) شناخته می‌شود. استفاده از این فناوری سبب شده تا راحتی سواری این خودرو در در حد قالی پرنده توصیف شود. چنین ادعایی بسیار سنگین و بحث برانگیز است اما سیتروئن برای دستیابی به این مهم از ضربه گیرهای هیدرولیکی در سیستم تعلیق بهره برده است تا بتواند کوبش‌های ناشی از پستی بلندی‌های مسیر را در خود جذب کند.

مدل C5 ایرکراس بخش دیگری از راحتی بالای خود را مدیون صندلی‌های جدید با نام Comfort Seats است. این صندلی ها دارای طراحی خاصی هستند و در داخل آن‌ها نیز از فوم‌های جدیدی استفاده شده است تا احساسی همانند یک مبل راحتی خانگی را به سرنشینان منتقل کنند. 

Citroen-C5_Aircross

در بخش طراحی نیز می‌توان تمامی المان‌های طراحی مدرن محصولات سیتروئن نظیر چراغ‌ها جداگانه جلو و جلوپنجره‌ی بزرگ را مشاهده کرد. نمای کلی خودرو نیز طرحی خاص و فانتزی دارد. ستون‌های A، ‌‍B و C نیز در این خودرو به رنگ سیاه هستند تا جلوه‌ی بصری خودرو را پهن‌تر از آنچه هست نشان دهند ضمن اینکه استفاده از چنین ایده‌ای سبب اسپرت‌تر شدن ظاهر خودرو نیز شده است.

Citroen-C5_Aircross

در داخل کابین C5 ایرکراس فضای کافی برای پنج سرنشین وجود دارد. صندلی‌های ردیف عقب نیز کاملا جداگانه هستند و از سه صندلی مجزا در این بخش استفاده شده است. برای افزایش راحتی سرنشینان عقب در سیتروئن C5 ایرکراس، هر یک از این صندلی‌ها به طور مجزا قابلیت تنظیم روی ریل را دارند و به این ترتیب سرنشینان می‌توانند فضای پای مد نظر خود را تغییر دهند. صندلی‌های عقبی این خودرو قابلیت تا شوندگی نیز دارند و به این شکل امکان تغییر در فضای صندوق بار نیز وجود دارد به طوری که فضای صندوق بار از ۵۷۰ لیتر تا ۷۲۰ لیتر متغییر است و در صورتی که صندلی‌های عقب را تا کنید این فضا تا ۱۶۳۰ لیتر نیز افزایش پیدا خواهد کرد. سیتروئن اعلام کرده است که در طراحی شاسی بلند جدید خود توجه زیادی به کاربردی بودن خودرو داشته و به همین منظور ضمن طراحی یک اتاق جادار مکعبی شکل، فضاهای زیادی نیز برای قرار دادن وسایل در داخل کابین پیش بینی کرده است. 

Citroen-C5_Aircross

همانند سایر محصولات سیتروئن، مدل C5 ایرکراس نیز خودرویی بسیار ایمن است و از آخرین فناوری‌های ایمنی موجود بهره کیری می‌کند تا راننده و سرنشینان نگرانی از این بابت نداشته باشند. تجهیزات ایمنی استاندارد این خودرو شامل مواردی همجون سیستم ترمز خودکار اضطراری، سیستم کنترل چسبندگی، کروز کنترل هوشمند و سیستم هشدار بین خطوط هستند. برای علاقه مندان به تکنولوژی نیز سیتروئن امکاناتی نظیر نمایشگر ۱۲.۳ اینچی مقابل راننده و نمایشگر ۸ اینچی لمسی روی کنسول مرکزی را نیز در این خودرو ارئه می‌کند. 

برای نمای داخلی سیتروئن C5 ایرکراس ۵ نوع تریم داخلی مختلف قابل انتخاب است و تودزوی در رنگ‌های نارنجی، مشکی، بژ و خاکستری قابل انتخاب است. 

Citroen-C5_Aircross

برای بدنه‌ی خودرو نیز می‌توان ۳۰ نوع ترکیب رنگی مختلف را انتخاب کرد که شامل ۷ رنگ برای بدنه، سقف مشکی رنگ، سه رنگ برای سپر جلو، رنگ ربه گیرهای نصب شده روی درها و رنگ باربند سقفی می‌شوند. 

در بخش فنی C5 ایرکراس، ستروئن از ۲ پیشرانه بنزینی و ۳ پیشرانه دیزلی استفاده کرده است. مدل بنزینی با نام PureTech 130 به همراه جعبه دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی و مدل PureTech 180 به همراه جعبه دنده‌ی ۸ سرعته‌ی خودکار عرضه می‌شوند. مدل های دیزلی نیز شامل مدل پایه‌ی BlueHDi 130 با جعبه دنده‌ی دستی و یا خودکار و مدل BlueHDi 180 با جعبه دنده ی خودکار هستند. تا اواخر سال ۲۰۱۹ نیز مدل C5 ایرکراس تدیل به اولین محصول سیتروئن خواهد شد که با قوای محرکه پلاگین هیبریدی به بازار عرضه می‌شود. مدل پلاگین هیبریدی این خودرو توانایی این را خواهد داشت تا به صورت تمام برقی به شعاع حرکتی ۶۰ کیلومتر دست پیدا کند. 

عرضه‌ی این خودرو فعلا تنها برای بازار اروپا پیش بینی شده و برنامه‌ای برای عرضه آن در سایر نقاط جهان ارائه نشده است. زمان ورود به بازار این خودرو نیز اوخر سال ۲۰۱۸ است. در ادامه می‌توانید، عکس‌های مربوط به سیتروئن C5 ایرکراس را مشاهده کنید. 

سیتروئن C5 ایرکراس سیتروئن C5 ایرکراس سیتروئن C5 ایرکراس سیتروئن C5 ایرکراس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)