ورود به مدیریت وبلاگ

سه ماهه اول حاملگی، مصائب و مشکلات

داشتن کمی حالت تهوع و استفراغ در سه ماهه ی اول بارداری عادی است.

برخی علائم در بارداری وجود دارد که باید به آن ها توجه خاص کرد. بی توجهی به برخی از آن ها ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند.

خونریزی واژنی
برخی لک بینی ها عادی است اما خونریزی زیاد می تواند نشانه ای سقط جنین یا حاملگی خارج رحم باشد. اگر خونریزی و انقباضات شدید مانند دردهای عادت ماهانه دارید می تواند نشانه ای از سقط جنین شما باشد. اگر این در همراه با درد در ناحیه ی زیر شکم باشد ممکن است مشکل حاملگی خارج رحمی باشد.
 
تب شدید
تب بالاتر از 38 درجه در طول بارداری شاید نشانه ی مشکلی جدی باشد. تب می تواند علامتی از عفونت باشد که روی نوزاد اثر می کذارد. تب هایی که با درد مفاصل همراه اند نیز نشانه ی نوع خاصی از عفونتند.

حالت تهوع و استفراغ زیاد
داشتن کمی حالت تهوع و استفراغ در سه ماهه ی اول بارداری عادی است. اغلب زنان باردار به آن دچار می شوند. اما اگر این مشکل در شما بسیار شدید است شاید مشکلی وجود دارد. اگر نتوانید بیش از 12 ساعت هرگونه مایعات یا آب را تحمل کنید حتما نزد پزشک بروید.

پا درد، تورم یک سمت از بدن یا سردرد شدید
لخته ی خونی در ماهیچه ی پشت پا موجب درد یا تورم در آن ناحیه می شود. لخته ی خونی می تواند به سمت ریه ها حرکت کند که ممکن است کشنده باشد. لخته ی خونی در مغز می تواند همراه با سردردهای شدید باشد. دلایل دیگری  برای سردرد در بارداری نیز وجود دارد.

ترشحات و خارش واژن
برخی ترشحات وازن عادی هستند. اما در بعضی موارد می تواند نشانه ی عفونت یا بیماری های مقاربتی باشد که می توانند در طی بارداری عواقبی داشته باشند.
 
درد یا سوزش در هنگام دفع ادرار
شاید این درد نشانه ی عفونت ادراری یا مثانه باشد و اگر درمان نشود منجر به بیماری های جدی، عفونت شدید و زایمان زود هنگام خواهد شد.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)