ورود به مدیریت وبلاگ

عملکرد عجیب وان پلاس در فروش 5T برای آمریکای شمالی

به‌احتمال‌زیاد در چند سال اخیر نام وان‌‌پلاس را به‌دفعات شنیده‌اید و اگر به شما بگوییم این برند در بعضی از مناطق موجودی خودش را هم تمام کرده است، تعجب می‌کنید. در ادامه با زومیت همراه باشید.

به نظر می‌رسد علاقمندان به خرید وان پلاس ۵ تی در آمریکای شمالی دیگر قادر به خرید این گوشی نخواهند بود، جراکه موجودی این گوشی در آمریکا شمالی پایان یافته است. کایل کیانگ، رئیس بازاریابی جهانی و مدیرکل وان‌‌پلاس در شمال آمریکا در صحبت‌هایی اشاره کرد که به دلیل تقاضای بسیار بالا و بیش‌ازحد انتظار، تمامی موجودی در نظر گرفته‌شده برای این بازار تمام شده و حتی در انبارهای شرکت موجودی به صفر رسیده است.

نکات بسیار جالبی برای فروش وان‌‌پلاس در آمریکای شمالی وجود دارد که از جمله‌ی آن باید به تمام شدن موجودی وان‌پلاس ۵ تی طی تنها ۴ ماه در آمریکای شمالی اشاره کرد. هرچند شاید انتظار برای خرید نسل بعدی وان‌پلاس برای علاقمندان به گوشی‌های کمپانی چینی چندان خوشایند نباشد، اما کیانگ رویکرد مثبتی به اتمام موجود گوشی در آمریکای شمالی دارد. کیانگ می‌گوید شرایطی که این شرکت را به این نقطه رسانده است بسیار مثبت بوده و نشان از تلاش‌های سال‌ گذشته ماست. در سال گذشته، درآمد جهانی وان‌‌پلاس به ۱.۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد و در آمریکای شمالی رشدی ۱۳۹ درصدی به ثبت رساند. رشد فروش در آمریکای شمالی بیش از ۲۵ درصد فروش آنلاین وان‌پلاس را به خود اختصاص داده است.

نشان دادن اشتیاق کاربران و فروش بالا با اعلام خبر اتمام موجودی در انبار

به اعتقاد کیانگ اعداد و ارقام فروش در بازار آمریکا نشان از موفقیت فرایند فروش و بازاریابی وان‌پلاس در آمریکای شمالی است، حال آنکه به اعتقاد بسیاری از کارشناسان چندان معمول نیست. در مقایسه با فرایند تولید و عرضه‌ی سایر گوشی‌های هوشمند، وان‌پلاس کمی غیرمعمول عمل کرده است. به‌صورت رسمی وان‌پلاس طی یک بازه زمانی مشخص تنها یک پرچم‌دار تولید می‌کند و پس از رسیدن به هدف تعیین شده برای فروش، تولید را متوقف می‌کند. ازآنجایی‌که وان‌‌پلاس اخیراً دو پرچم‌دار را در هر سال راهی بازار می‌کند، از این‌رو هر مدل تنها چند ماه فرصت حضور در بازار دارند. علاوه بر این، وان‌‌پلاس به‌جای استفاده از بازاریابی‌های معمول و گسترده در سطح کشورهای مختلف، به سراغ تبلیغات و معرفی محصولات به‌صورت «زبان به زبان» رفته است، از این‌رو است که وان‌پلاس قادر نیست تا به سرعت حضور خود در بازار مختلف را افزایش دهد.

کیانگ گفت: در مقطعی که هیچ‌کس رشد نمی‌کند، ما در حال رشد هستیم.

مقاله‌های مرتبط:

یقینا رشد فاکتوری خوب است، اما وان‌پلاس با اعلام خبر توقف در فروش و کمبود موجودی، کاربران بسیار زیادی را ناامید کرده و افراد قابل‌توجهی را که می‌توانستند مشتری بالقوه به‌حساب بیایند، مجبور به صبر تا زمان عرضه‌ی نسل بعدی کرده است انتظار می‌رود وان‌پلاس در ماه می یا ژوئن نسل جدید گوشی‌هوشمندش را معرفی و راهی بازار کند. سخنگوی وان‌پلاس در پاسخ به این سوال که چرا وان‌پلاس نمی‌تواند عرضه در بازارهای دیگر را کم کند تا به تقاضای ایالات‌متحده و کانادا بیشتر رسیدگی کند، گفته که بازی با اعداد و تغییر موجود در بازار‌ها کار چندان هوشمندانه‌ای نیست. هرچند وان‌پلاس ۵ تی برای مدت بسیار کوتاهی در بازار حضور داشته، اما موفق شده تا در همین مدت  بسیار کوتاه نیز نام خود را سر زبان‌ها انداخته و بسیاری از پرچمداران بازار را در عملکرد مغلوب کند.

به نظر شما آیا موفقیت‌های کسب‌شده در سال گذشته، بازهم تکرار خواهد شد؟

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)