ورود به مدیریت وبلاگ

استفاده از آغوشی برای نوزاد، مزایا و معایب

در این مورد جای هیچ شک و تردیدی نیست: آغوشی نوزاد (Baby Carrier)، یکی از راحت‌ترین و ایمن‌ترین راه‌ها برای انتقال دادن نوزاد به مکان‌های مختلف است.

در این مورد جای هیچ شک و تردیدی نیست: آغوشی نوزاد (Baby Carrier)، یکی از راحت‌ترین و ایمن‌ترین راه‌ها برای انتقال دادن نوزاد به مکان‌های مختلف است. با این‌حال،‌ سوالات متعددی در ذهن والدین درباره استفاده از این وسیله وجود دارد که بعضا باعث نگرانی آنان می‌شود. در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

آغوشی نوزاد، چه مزیت‌هایی دارد؟
با کمک آغوشی نوزاد، فرزندتان همیشه نزدیک به شما باقی می‌ماند، بدون این‌که مجبور باشید همزمان از دست‌های خودتان برای نگه داشتن او و انجام دادن امور روزمره استفاده کنید. درواقع، شما می‌توانید وقتی که نوزاد به‌آرامی خوابیده است، او را در داخل یا خارج از خانه حمل کنید.
آغوشی‌های نوزاد خصوصا برای مسافرت یا رفتن به دیدار دوستان و اعضای خانواده مناسب هستند. شما می‌توانید در صف بانک منتظر بمانید یا در کنار ساحل قدم بزنید، و دست‌تان هم به‌خاطر نگه داشتن بیش از حد نوزاد خسته نشود.

کِی می‌توانیم از آغوشی برای حمل نوزاد استفاده کنیم؟
از لحاظ نظری، ‌می‌توان نوزاد را بعد از تولد با آغوشی نوزاد حمل کرد. با این‌حال، باید یک نکته مهم را در ذهن داشته باشید: نوزاد حداقل به ۴ تا ۵ ماه زمان نیاز دارد، تا عضله‌های گردنش به‌اندازه کافی برای نگه داشتن سر قوی شوند. پس اگر نوزاد زیر ۵ ماه را درون آغوشی می‌گذارید، باید مطمئن شوید که سر نوزاد کاملا در شرایط طبیعی قرار می‌گیرد و فشاری به او وارد نمی‌شود.

آغوشی‌های نوزاد از نظر وزنی تا چه میزان ظرفیت دارند؟
امروزه آغوشی‌های مختلفی برای وزن‌های مختلف ساخته می‌شوند و کارخانه‌های تولیدکننده این محصولات براساس قاعده مشترک عمل نمی‌کنند. به‌طور متوسط، وزن نوزاد در زمان تولد بین ۳ تا ۳.۵ کیلوگرم است و آرام‌آرام تا ۱۲ ماهگی، حدود ۵.۴ تا ۶.۸ کیلوگرم به این وزن اضافه می‌شود. بسیاری از آغوشی‌های نوزاد طوری طراحی شده‌اند که محدوده وزنی ۳.۵ تا ۱۸ کیلوگرم را تحمل کنند. ۱۸ کیلوگرم، میانگین وزن کودکان در سن ۴ سالگی است. بنابراین، بسیاری از آغوشی‌ها به‌راحتی می‌توانند تا ۳.۵ یا ۴ سالگی از کودکان محافظت کنند. با این‌حال، بیشتر کودکان از ۲ سالگی به بعد می‌توانند راه رفتن را یاد بگیرند و نیازی به آغوشی ندارند.

آغوشی نوزاد در چه صورت برای مفصل‌های کودک بی‌خطر است؟
اگر جایگاه قرارگیری بدن نوزاد در آغوشی به‌درستی تنظیم نشده باشد، شانس آسیب‌دیدگی مفصل ران و درنهایت ابتلا به دیسپلازی هایپ افزایش پیدا می‌کند. وقتی که پاهای نوزاد از دو طرف آغوشی آویزان می‌شود، در هر سنی که باشد، باز هم شانس شکل‌گیری مشکلات دائمی در مفصل ران‌ها بالا می‌رود. این خطر خصوصا برای کودکانی که بیش از حد در آغوشی باقی می‌مانند، زیاد است.
با این‌حال، یک آغوشی خوب باید از تمام پاها محافظت کند. در این حالت، فشار از ران‌های نوزاد برداشته می‌شود و پاها نیز در موقعیت مناسب قرار می‌گیرند.

نوزاد برای قرار گرفتن در آغوشی باید چند ماهه باشد؟
همه نوزادان می‌توانند در آغوشی قرار بگیرند، اما ترجیحا باید منتظر بمانید تا او بتواند کنترل عادی روی سرش را به دست بیاورد و سرش را بالا بگیرد. بعضی از آغوشیها دارای جایگاه مناسب و مجزا برای نگهداری از سر هستند. بنابراین، انتخاب این نوع از آغوشیها می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد. به‌علاوه، راحتی آغوشی برای خواب نوزاد نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، چون نوزاد ترجیح می‌دهد که نزدیک به مادرش بخوابد، نه دور از او.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)