ورود به مدیریت وبلاگ

سن ناباروری در زنان، بد نیست بدانید

شیوه‌های جدید باروری باعث شده که امید به باروری در زنان با سن‌های بالاتر افزایش یابد.

 چه سنی مساوی است با ناباروری؟
می‌توان گفت مهم‌ترین فاکتور در باروری زنان «سن»‌ آن‌هاست، البته موارد زیادی بوده که زنان حتی در 50 سالگی و پس از انجام درمان‌های ناباروری باردار شده‌اند. اما خب آمار این گونه است: «حتی با انجام درمان‌هایی مثل IVF شانس باروری در 45سالگی حدود یک تا 2درصد است.»

دلیل این موضوع هم ساده است: با بالا رفتن سن زنان میزان تخمک‌های سالم کاهش می‌یابد، از بعد 35 سالگی هم سیستم داخل بدن که باعث آزاد شدن تخمک‌ها در هر ماه می‌شود، شروع به تخریب می‌کند و درنتیجه مکانیسم باروری زنان دچار مشکل می‌شود.

اما به هرحال شیوه‌های جدید باروری باعث شده که امید به باروری در زنان با سن‌های بالاتر افزایش یابد. براساس آمار مرکز ملی سلامت آمریکا در فاصله سال‌های 1990 تا 2005 میزان تولد فرزندان مادران 35 تا 39 ساله نسبت به دهه قبل 50درصد افزایش یافت و میزان تولد فرزندان مادران 40 تا 44 نسبت به دهه قبل از ‌آن 100درصد افزایش یافته است.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)