ورود به مدیریت وبلاگ

قرص برای باردار شدن، چی بخورم؟

من 3 ماه قرص اسید فولیک مصرف می کنم و هر یک شب در میان نزدیکی دارم ولی باردار نشدم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من 31 ساله هستم. 10 ماه ازدواج کردم و 4 ماه اقدام برای بارداری کردم. پریود منظم دارم و 25 هر ماه پریود می شم. 3 ماه قرص اسید فولیک مصرف می کنم و هر یک شب در میان نزدیکی دارم ولی باردار نشدم. در این ماه یک هفته تاخیر در پریود داشتم ولی بعد از آن دو روز خونریزی داشتم، درد شکم و کمر هم دارم. چه کاری باید انجام دهم برای بارداری؟


پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی: 

در ابتدا بهتر است نگران نباشید و استرستان را کم کنید چون همین استرس می تواند روی باردار شدن تاثیر منفی داشته باشد. ما معمولا به خانم هایی که سنشان کمتر از سی سال هست یک سال زمان می دهیم تا بعد از اولین اقدام برای بارداری، بچه دارد شود. اگر سن خانم بالای سی سال باشد این زمان حدود ۷ ماه است و برای خانم های بالای ۴۰ سال هم حدود ۳-۴ ماه زمان در نظر می گیریم. این خانم هم که حدودا سی ساله هستند هنوز زمان در اختیار دارند تا باردار شوند و از این بابت نباید نگران باشند. اگر در حال حاضر عارضه دیگری از جمله عفونت و... دارند باید بررسی شوند و بیماری یا اختلال جانبی درمان شود. در غیر این صورت می توانند تا یک سال صبر کنند و بعد از آن اگر بارداری اتفاق نیفتاد همزمان با همسرشان به کلینیک های ناباروری مراجعه کنند تا آزمایش های تخصصی برایشان انجام شود.

دکتر فاطمه کیخواه، جراح و متخصص زنان و زایمان:
بهترین کار این است که با توجه به سختی تعیین دقیق روز تخمک گذاری در روزهایی که پاک هستید هر یک یا دو شب در میان با همسرتان مقاربت داشته باشید چون مقاربت منظم زوجین شانس بارداری را برای تان افزایش می دهد.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)