ورود به مدیریت وبلاگ

تصمیم به خودکشی محمدرضا و اشرف پهلوی از ترس!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اشرف پهلوی در کتاب خاطراتش از روزهای منتهی به شهریور ۱۳۲۰ و سال‌های اشغال ایران توسط متفقین سخن گفته است. در بخشی از این خاطرات که روزهای آخر سلطنت رضاشاه را به تصویر می‌کشد درباره ضعف ارتش ایران آمده است:

برادرم نه‌تنها نگران نتیجه جنگ بود، بلکه متوجه خطری نیز بود که سلطنت را مورد تهدید قرار می‌داد و این مهم‌ترین خطری بود که از زمان تاجگذاری به بعد، سلطنت رضاشاه را تهدید می‌کرد. برادرم درباره این موضوع که در صورت حمله متفقین، ارتش ایران بتواند از کاخ سلطنتی دفاع کند نیز تردید داشت. از این رو، بعد از ظهر همان روز هفت‌تیری برای من آورد و گفت: «اشرف، این هفت‌تیر را با خودت داشته باش. اگر نیروهای متفقین وارد تهران شوند و بخواهند ما را دستگیر کنند، چند تیر به طرف آنها شلیک کن و بعد خودت را بکش.» من هفت‌تیر را گرفتم و قول دادم همان کار را بکنم. 

منبع: مشرق

انتهای پیام/

بخشی از کتاب  من و برادرم (خاطرات اشرف پهلوی)

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)