ورود به مدیریت وبلاگ

رفع خشکی پوست در بارداری

تمام صورتم و روی پوست سینه ام و گردنم پوسته زده و خشک شده است. از چه کرمی می تونم استفاده کنم که بی ضرر باشد؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: 40 روزه که باردارم. تمام صورتم و روی پوست سینه ام و گردنم پوسته زده و خشک شده است. از چه کرمی می تونم استفاده کنم که بی ضرر باشد؟ ممکن این از سوادوی مزاج شدن باشد؟ چاره کار چیست؟ من خیلی به خوردن تمبر هندی، رب انار، آلوچه ، خیار شور و زیتون شکسته میل دارم و می خورم این طبیعی است؟ ضرری ندارند؟

پاسخ از دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:

مادر عزیز باید بگویم برای چرب کردن پوست صورت از کرم های مرطوب کننده ای که حاوی عصاره بادام است استفاده کنید. همچنین برای بدن از لوسیون بدن هیدرودرم لیدی استفاده کنید و روزانه چندبار از این لوسیون بزنید. این علائم پوستی به علت تغییرات هورمونی در دوران بارداری است. همچنین توصیه می شود از میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنید. از خوردن غذاهایی ادویه دار، سرخ کردنی و چربی پرهیز کنید. همچنین توصیه می شود از خوردن مواد نمک دار، مثل خیارشور، آلوچه و موادی که دارای مواد نگه دارنده هستند جدا خودداری کنید. چرا که اصلا توصیه نمی شود از این دسته از مواد غذایی استفاده کنید.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)