ورود به مدیریت وبلاگ

غربالگری مرحله اول بارداری، چقدر دقیق است؟

چهار ماهه باردارم در غربالگری مرحله اول مشکلی نداشتم چند درصد احتمال داره که در مرحله دوم مشکل داشته باشم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: چهار ماهه باردارم در غربالگری مرحله اول مشکلی نداشتم چند درصد احتمال داره که در مرحله دوم مشکل داشته باشم البته خواهرزاده شوهرم سندرم داون دارند این بارداری دوممم هست اونم خدا رو شکر سالمه.پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز به هر حال لازم است که غربالگری دوم تان و آنومالی اسکن را در زمان مشخص انجام بدهید و از این نظر بررسی شوید. چون این غربالگری ها ۱۲ تا ۱۵ درصد دقت تشخیص در خصوص وضعیت جنین در بارداری فعلی را افزایش می دهد. در ضمن باید ببینیم که خواهر زاده شوهرتان و پدر و مادرش هم بررسی های کاریوتایپ و ژنتیکی را انجام داده اند یا نه و وضعیت کروموزومی شان نرمال بوده است یا خیر یا مثلا در مورد شوهرتان یا خواهرش احتمال موزایسم مطرح بوده یا نه. به هر حال غربالگری دوم را باید انجام دهید.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)