ورود به مدیریت وبلاگ

2 تروریست مالزیایی در سنگاپور دستگیر شدند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از استریت تایمز، وزارت کشور سنگاپور با صدور بیانیه ای تاکید کرد این 2 نفر براساس اطلاعاتی که مسئولان امنیتی مالزی در اختیار این کشور قرار دادند، بازداشت شده اند.
براین اساس این دو تروریست مرد به عنوان نگهبان در شرکت های سنگاپوری کار می کردند و از اعضای گروه 7 نفره تروریست هایی بودند که در هفته گذشته در مالزی دستگیر شدند.
روز گذشته رسانه های مالزی به نقل از پلیس این کشور گزارش دادند: هفت نفر تروریست پیش از حمله به چند عبادتگاه در ایالت‌های «صباح» و «جوهور» ، بازداشت شدند.
طبق این گزارش این افراد توسط یگان ویژه ضد تروریست مالزی شناسایی در عملیات مختلف از 27 فوریه تا 15 مارس (8 تا 24 اسفند 96) به دام پلیس افتادند.
طبق این گزارش، 6 نفر از افراد دستگیر شده، از ساکنان ایالت «جوهور» و عضو گروه داعش هستند که قصد حمله به اماکن عبادتی غیر مسلمان‌ها و همچنین کشتن و گروگان‌گیری نیروهای پلیس را داشتند.
مالزی کشوری چند ملیتی است. مالایی ها حدود 60 درصد ، چینی ها قریب به 30 درصد و هندی ها حدود 7 درصد از جمعیت مردم 31 میلیون نفری این کشور را تشکیل می دهند.
نژادهای مختلف دراین کشور عبادتگاههای خاص خود را دارند.
تهدیدات تروریستی در مالزی و کشورهای جنوب شرق آسیا از معضلات جدی امنیتی این منطقه محسوب می‌شود به طوری که استرالیا و کشورهای دهگانه عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) هفته گذشته در پی اجلاس دو روزه «آ.سه.آن – استرالیا» قرارداد همکاری برای مبارزه با تروریسم امضا کردند.
مسئولان مختلفی از کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا مانند اندونزی و مالزی اعلام کردند صدها شهروند این کشورها جذب گروه تروریستی داعش شده اند و این افراد نیز در عراق و سوریه اقدامات تروریستی داشته اند.
پیشتر نورجازلان محمد' معاون وزیر کشور مالزی و یکی از مسئولان امنیتی مالزی اعلام کرد : در چهار سال گذشته 19 طرح تروریستی در این کشور خنثی و 369 تروریست وابسته به گروه داعش دستگیر شده اند.
طبق این گزارش 87 نفر خارجی در میان تروریست های دستگیر شده در سالهای 2013 تا پایان 2017 بوده اند.
آساق **1599

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)