ورود به مدیریت وبلاگ

بی‌ ام و M4 با تیونینگ منهارت معرفی شد

 منهارت نسخه جدیدی از کوپه بی‌ام‌و M4 با نام منهارت MH4 550 منتشر کرده است که ۵۵۰ اسب بخار قدرت دارد.

تیونینگ خودرو به عنوان یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین بخش‌های صنعت حمل و نقل، جایگاه مهمی در میان شرکت‌های بزرگ پیدا کرده است. از سویی دیگر،، برندهای آلمانی در تیونینگ خودرو تبحر خاصی دارند و تعدادی از بهترین تیونرهای دنیا را می‌توان در ناحیه‌ی باواریا یافت. این شرکت‌ها معمولا محصولات ساخت داخل آلمان نظیر خودروهای بی‌ام‌و، آئودی، مرسدس بنز و پورشه را بهینه‌سازی و شخصی‌سازی می‌کنند.

BMW M4 Manhart Racing MH4 550

شرکت تیونینگ آلمانی منهارت تاریخچه‌ای طولانی با محصولات بی‌ام‌و دارد و شنیدن خبری از ارتباط این دو، چندان تعجب‌آور نیست. در واقع، منهارت تاریخچه درازمدتی با نسل کنونی کوپه اسپرت بی‌ام‌و M4 دارد و آن را با هنر تیونینگ خود به خودروی منهارت MH4 550 تبدیل می‌کند، که در این میان قسمت انتهایی نام آن به معنای تولید ۵۵۰ اسب بخار است. این خودرو تا مدت کمی بدون تغییر رها شده بود، اما در حال حاضر منهارت نسخه جدیدی ارائه کرده که می‌گوید پرجنب‌وجوش‌تر است و تمرکز بیش‌تری بر عملکرد در پیست دارد. اگر بخواهیم براساس عکس‌های منتشر شده از کوپه منهارت MH4 550 قضاوت کنیم با توجه به بال بزرگ در عقب، صندلی‌های مسابقه‌ای و قفس غلت‌گیر کامل، خوب ارزیابی می‌شود.

BMW M4 Manhart Racing MH4 550

برای شروع باید بدانید که نمونه‌ی تقویت شده‌ی بی‌ام‌و M4 مجهز به پیشرانه بهینه‌ای است که هنوز هم ۵۵۰ اسب بخار قدرت دارد. حجم کل پیشرانه ۳.۰ لیتر همراه با ۶ سیلندر است و از توربوشارژ دوگانه در ترکیب با سیستم ورودی هوای کربنی و سیستم خروجی کتلس (catless)‌ بهره می‌برد. همچنین آن‌طور که گفته می‌شود از مافلر منهارت بهره کافی گرفته می‌شود که باعث می‌شود عملکردی متناسب با خودروی مسابقه‌ای و اسپرت در اختیار راننده قرار بگیرد. همه‌ی این تغییرات باعث می‌شود تا پیشرانه‌ای قدرتمند و پاسخگو با الهام از پیشرانه بی‌ام‌و M4 فراهم شود.

BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت

سیستم تعلیق به طور ویژه‌ای ارتقا یافته است تا قدرت پیشرانه و ظاهر خودرو را با هم مطابقت دهد. گفته می‌شود کویل‌اورهایی با ضریب‌ سختی قابل توجه نسبت به فنرهای بی‌ام‌و M4 استفاده شده است که باعث می‌شود در مسیرهای پیست مستحکم‌تر باشد. برای رانندگانی که تجربه کمتری با خودروهای اسپرت و مخصوص پیست دارند، استفاده از این کویل‌اورها باعث می‌شود تا به خوبی بتوانند با نوسانات جاده تعامل برقرار کنند. البته اکیدا توصیه می‌شود که از خودروی کوپه منهارت MH4 550 در مسیرهای خارج از پیست، به خصوص جاده‌هایی که دارای درخت و دیوار هستند خودداری شود.

مقاله‌های مرتبط:

تفاوت‌های قابل توجهی در نمای بیرونی خودرو وجود دارد، که با رنگ سفید بدنه و کنتراست خط قرمز در وسط و بال قابل تنظیم در عقب برجسته می‌شود. اسپویلر جلو و دیفیوزر عقب برگرفته از ام پرفورمنس (M performance) و همراه با پرداخت کربنی براق است، در حالی که کاپوت کربن تنها مختص مدل‌های تیونینگ منهارت ارائه خواهد شد. در ادامه از قفس غلت‌گیر قرمز رنگ داخل خودرو نصب می‌شود و صندلی‌های جلو نیز به چرم قرمز ریکارو (Recaro) مزین شده‌اند. سرنشینان صندلی‌های عقب باید خود را در قفس غلت‌گیر قرار دهند، زیرا صندلی عقب دیگر وجود ندارد. رانندگان نیز یک فرمان جدید با چراغ هشدار ماکزیمم دور پیشرانه دریافت می‌کنند و صفحه نمایشگر عملکرد آورون (Awron) در جلو داشبورد برای نشان دادن تمام پارامترهای مهم خودرو وجود دارد.

منهارت هنوز هیچ اشاره‌ای به قیمت مدل تیونینگ شده بی‌ام‌و M4 نکرده است، اما پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های آینده خبرهای دقیق‌تری از آن منتشر شود. البته باید خودروهایی که تحت تیونینگ قرار می‌گیرند در پیست مسابقه آزمایش کرد تا صحت ادعاهای تیونر نیز مشخص شود. به همین علت باید منتظر بمانیم تا در آینده اخبار مربوط به آزمایش رانندگی کوپه منهارت MH4 550 در دسترس قرار گیرد.

BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت BMW M4 Coupe / کوپه بی‌ام‌و M4 با تیونینگ مانهارت

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)