ورود به مدیریت وبلاگ

مصرف مترونیدازول در اوایل بارداری، مشکلی ایجاد میکنه؟

اول ماه پیش اواسط سیکلم رفتم برا معاینه که گفت عفونت دارم و بهم مترونیدازول و فلوکساسین داد و گفت اشکال نداره.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سه ماه برای بارداری اقدام می کنم و این ماه باردار شدم. اول ماه پیش اواسط سیکلم رفتم برا معاینه که گفت عفونت دارم و بهم مترونیدازول و فلوکساسین داد و گفت اشکال نداره بعد از تمام شدن نزدیکی ها از کرم واژینال استفاده کن. می خواستم بدونم استفاده از این دارو هاتو دو هفته اول بارداری مشکلی ایجاد نمیکنه؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز متاسفانه سوال خود را تا حدودی مبهم مطرح کرده اید و نمی دانیم که موقعی که دارو مصرف کردید از بارداری خودتان مطمن بوده اید یا نه. به هر حال کسی که از بارداری اش اطلاع دارد، تست بتا داده است و وجود بارداری قطعی شده است باید مصرف این داروها را قطع کند و ادامه ندهد اما در خصوص خانم هایی که از بارداری خودشان اطلاعی ندارند و در حال مصرف داروهای خاص و حتی آنتی بیوتیک هستند مشکلی وجود ندارد و لازم به نگرانی نیست. هر موقع از بارداری مطمئن شدید مصرف را قطع کنید.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)