ورود به مدیریت وبلاگ

عوارض جفت پایین در بارداری

بعد از سونوگرافی دکتر گفت جفت پایین رحم قرار گرفته و دردهای ناگهانی دارم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من در هفته 19 بارداری هستم و حاملگی اولمه. بعد از سونوگرافی دکتر گفت جفت پایین رحم قرار گرفته. با توجه به اینکه دردهای ناگهانی دارم، خیلی نگرانم؟

پاسخ دکتر شیرین قاضی زاده، متخصص زنان و زایمان:
پایین بودن جفت مربوط به لانه گرینی است و اگر لانه گزینی از ابتدا در شما پایین صورت گیرد و قبلا سابقه سزارین و یا کورتاژ داشته باشید این لانه گزینی پایین است و بهتر است که فعالیت خود را خیلی محدود کنید چون هر چقدر فعالیت شما بیشتر باشد،‌ انقباضات شکم و درون شکم شما بیشتر خواهد شد و این مشکل ساز است. کمتر به ایستید، زمانی که درد پریودی در زمان ادرار داشتید از دارو استفاده کنید تا انقباض شما را کم کند. نگران نباشید و شما باید اجازه دهید تا جفت بعد از دو یا سه ماه بعد به سمت بالا بیاید تا این حالت های شما برطرف شود. اگر بعد از گذشت این زمان همچنان جفت شما پایین باشد می تواند احتمالا به علت چسبندگی رحم باشد که بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید تا علت پایین ماندن جفت شما مشخص شود.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)