ورود به مدیریت وبلاگ

روابط زناشویی موفق، توجه توجه

ازدواج یعنی در کنار هم بودن و البته مهم‌تر از آن یک دل بودن.

پایه های زندگی‌تان را محکم کنید
ازدواج یعنی در کنار هم بودن و البته مهم‌تر از آن یک دل بودن. پس از همان لحظات آغاز زندگی مشترک، به هم متعهد باشید و در قبال خوشبختی و شادی یکدیگر احساس مسئولیت کنید. تنها با پرورش حس مسئولیت پذیری و البته عشق است که می توانید هر روز و هر لحظه برای موفقیت زندگی مشترک‌تان تلاش کنید. هر صبح که از خواب بیدار می شوید از خودتان بپرسید «امروز چه کاری می توانم انجام دهم تا همسرم زندگی بهتری داشته باشد؟» این تفکر به معنای فدا‌کردن خودتان و نادیده گرفتن نیازهای‌تان نیست. بلکه به این معناست که شما در کنار شادی و آرامش خودتان، از شادکردن و خوشبخت کردن فرد مورد علاقه‌تان هم آرامش گرفته و لذت می برید.بگذارید همسرتان بداند که به خاطر با او بودن احساس غرور کرده و به او افتخار می کنید. رابطه‌تان را با عشق، حمایت عقلانی و ارتباطی نزدیک همراه کنید. یک رابطه عادلانه و برابر را بسازید و در عین اینکه نمی‌خواهید بار یک زندگی را یک‌تنه بر دوش بکشید، خستگی و تلخی را هم از محیط کار و فعالیت‌های بیرون به خانه نیاورید. این واقعیت که پس از ازدواج، زندگی مشترک‌تان به یکی از پراهمیت‌ترین بخش‌های زندگی‌تان تبدیل می‌شود را نادیده نگیرید، در نتیجه برای یکدیگر وقت بگذارید، مطمئن شوید آن‌طور که باید برای همسر و خانواده‌تان زمان و انرژی می‌گذارید.

 آغاز راه را فراموش نکنید
 برای حل نیازهای زندگی با خودتان و همین‌طور همسرتان صادق باشید. همیشه به یاد داشته باشید زندگی‌تان را چطور و از کجا شروع کردید و گمان نکنید تمام دوران آشنایی و ازدواج شما، محدود به لحظات سخت و اتفاقات ناگوار بوده است. هنگامی ‌که به مشکلی برمی‌خورید کمی قبل‌تر را هم به یادتان بیاورید و به‌خود، دلیل‌تان برای وارد شدن به این رابطه و این زندگی را گوشزد کنید. اگر احساس می کنید زندگی‌تان از آن طراوت اولیه خارج شده است با یکدیگر صحبت کنید و راهی منطقی را با کمک هم برای بازگشتن به آن دوران خوش و پر از امید پیدا کنید.

 آرزوهای‌تان را فراموش نکنید
 به جای شکوه و گلایه‌کردن به این فکر کنید چه‌نوع زندگی دارید و البته چه‌نوع زندگی مورد نظر شما بوده و همیشه آرزویش را داشته‌اید. شرایط فعلی شما چقدر با تفکرات‌تان در روزهای اول فاصله دارد و چطور می توانید آنچه دارید را به آنچه آرزو دارید، نزدیک کنید. قرار نیست با این تفکرات سرخورده شوید و احساس کنید آنچه برای زندگی مشترک انتخاب کرده اید به همه چیز شباهت دارد به غیر از آرزوهای شما، بلکه قرار است با این راه کاستی های زندگی تان را بشناسید و نگذارید بیش از این از خواسته‌ها و آرزوهای‌تان فاصله
بگیرید.

 یکدیگر را قضاوت نکنید
فراموش نکنید همسرتان ذهن‌‌تان را نمی‌خواند و بی‌آن‌که با او در مورد احساس‌تان و مشکلات‌تان صحبت کنید نمی‌تواند از آنها سر در بیاورد. پس بدون پیش داوری و قضاوت، با یکدیگر در مورد زندگی مشترک‌تان صحبت کنید. توقع نداشته باشید همسرتان تنها با رفتارهایی که از نظر شما نشانه تلقی می‌شوند به مشکلات پی ببرد و برای حل کردنشان تلاش کند.هنوز آغاز زندگی مشترک شماست و شما باید به خود و همسرتان برای بهتر شناختن یکدیگر زمان بدهید.‌آنچه در دل دارید را به صراحت اما با لحنی آرام بیان کنید و به جای ‌دنبال مقصر گشتن، نزدیک‌ترین راه منطقی برای خروج از بحران را پیدا کنید. ‌اگر با هم برای حل کردن مشکلات صحبت می‌کنید پس باید به دنبال یک راه حل مشترک هم بگردید.‌راهی که هر دوی شما با همراهی یکدیگر برای خروج از بحران انتخاب کرده و می‌پیمایید.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)