ورود به مدیریت وبلاگ

یمن؛ تونل تاریک عربستان، امارات و سودان

یمن؛ تونل تاریک عربستان، امارات و سودانبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ساعت دو بامداد ششم فروردین (۲۶ مارس) تجاووز نظامی عربستان سومین سال خود را پشت سر گذاشته و وارد چهارمین سال می‌شود در حالی که ماجراجویی‌های عربستان همچنان ادامه داشته و تا این لحظه حاصلی جز کشته و مجروح شدن هزاران یمنی و تخریب زیرساخت‌های این کشور نداشته است.

شمال و جنوب یمن تهدیدی برای نیرو‌های ائتلاف

در فاصله سه سال گذشته مناطق جنوبی یمن به تونل سیاه و تاریک عربستان، امارات و سودان و یمنی‌های هوادار آنان تبدیل شده است و شهر‌های عسیر، نجران و جیزان به محل شکار سربازان سعودی تبدیل شده است که عملیات فرار و گریز آنان از این مناطق ادامه دارد بدون اینکه بتوانند خسارت‌های خود را جبران کنند.از طرفی دیگر نیرو‌های ارتش و کمیته‌های دفاع مردمی یمن همچنان در حال مقاومت و تحقق دستاورد‌های مورد نظر خود هستند.

همین وضعیت اگر نه بدتر در جبهه‌های شمالی برای محور سعودی ادامه دارد، به این معنی که صحرای "میدی" به حمام خون سربازان عمر البشیر تبدیل شده است و نیرو‌های حامی عبدربه منصور هادی رئیس جمهور بازداشت‌شده نیز در استان جوف از تحقق پیروزی بازمانده‌اند.

در غرب نیز وضعیت تشکیلات وابسته به ائتلاف سعودی که امارات در هدایت و رهبری آنان نقش زیادی دارد، وضعیت بهتری ندارند به این ترتیب که از چند ماه پیش نیرو‌های مستقر در آن در تلاش برای رسیدن به دروازه‌های شهر الحدیده هستند، اما هربار که در این مسیر گام برداشته‌اند خود را در برابر نیرو‌های مقاومت که در کمینشان نشسته‌اند، گرفتار دیده‌اند.

اما در مرکز یمن برخی گروه‌ها در تلاش برای رسیدن به صنعاء هستند، هدفی که هر روز احتمال تحقق آن بیش از پیش رنگ می‌بازد، زیرا ارتش و کمیته‌های مردمی زمام امور را در این مناطق به دست گرفته‌اند.

در این میان جنوب یمن به صحنه شکست‌های گسترده ائتلاف علیه یمن به‌رهبری سعودی تبدیل شده است و عملیات نظامی هرروزه نیرو‌های ائتلاف نیز در این مناطق حاصلی برایشان نداشته است.

رفتار‌های حماقت‌آمیز ولیعهد سعودی در برابر غرب

بااین‌همه عربستان به‌رهبری بن‌سلمان ولیعهد این کشور همچنان سرگرم معاملات تسلیحاتی با آمریکا و انگلیس است، دو طرفی که در به جیب زدن میلیون‌ها دلار از درآمد‌های سعودی و در نتیجه طولانی شدن هرچه ممکن‌تر زمان جنگ، مانعی نمی‌بینند.

در بحبوحه خسارت‌های ناشی از حمله نظامی به یمن، عربستان و امارات در مناطق جنوبی به جان هم افتاده و بر سر تقسیم منافع و غنایم با یکدیگر اختلاف پیدا کرده‌اند.در این میان جنبش انصارالله همچنان سرگرم تقویت توانمندی‌های نظامی خود تا رسیدن به قدرت بازدارندگی است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

جنگ خونین عربستان،یمن و امارات علیه یمن ادامه دارد

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)