ورود به مدیریت وبلاگ

اپل سفارش پنل OLED برای آیفون 10 اس و 10 اس پلاس را کاهش داد

اپل برای آیفون‌های ۲۰۱۸ تنها ۵۰ تا ۵۵ میلیون پنل OLED سفارش داده است و قصد عرضه‌ی مدل دیگری با پنل LCD را دارد.

تأمین‌کنندگان کره‌ای قطعات آیفون نگران کاهش فروش iPhone X در سه‌ماهه‌ی جاری و فصل آینده هستند. اپل و تحلیل‌گران حوزه‌ی فناوری در ابتدا فروشی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دستگاه را برای آیفون ۱۰ متصور بودند و میزان سفارش‌های دریافتی سامسونگ از اپل برای تولید پنل OLED نیز به‌وضوح این مسأله را تایید می‌کرد.

با این حال، قیمت بالای آیفون 10 و تمایل کاربران نسبت به استفاده‌ی طولانی‌تر از گوشی هوشمند خود، برنامه‌های اپل را با مشکل مواجه کرد؛ به‌طوری که گزارش‌های اخیر، حکایت از کاهش ۵۰ درصدی سفارش‌های دریافتی تأمین‌کنندگان قطعات آیفون ۱۰ دارند و در رأس این تأمین‌کنندگان، سامسونگ با ظرفیت مازاد تولید پنل OLED قرار دارد؛ بنابراین احتمالا اپل انتظار فروش نیمی از تعداد پیش‌بینی‌شده توسط تحلیل‌گران برای آیفون ۱۰ را دارد.

آیفون 10 ایکس / iphone x

حال تحلیل‌گران و منابع نزدیک به تأمین‌کنندگان اپل از احتمال سفارش کوپرتینونشین‌ها به تولیدکنندگان کره‌ای‌ پنل‌های OLED برای تولید ۵۰ تا ۵۵ میلیون پنل برای آیفون‌های ۲۰۱۸ سخن می‌گویند؛ در حالی که اپل در سال جاری میلادی قصد عرضه‌ی دو مدل آیفون با نام‌های iPhone Xs و iPhone Xs Plus را دارد که به ترتیب از نمایشگر‌های ۵.۸ و ۶.۴ اینچی OLED بهره می‌برند. گفته می‌شود که پنل‌های ۵.۸ اینچی توسط سامسونگ و نمونه‌‌های ۶.۴ اینچی توسط ال‌جی تولید خواهند شد.

در صورت صحت‌داشتن گزارش اخیر، سفارش‌های دریافتی توسط تأمین‌کنندگان کره‌ای به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت و با توجه به گزارش یادشده، نه‌تنها تولیدکنندگان پنل‌های OLED؛ بلکه تأمین‌کنندگان قطعات دیگری همچون بردهای مدار چاپی صلب (RFPCB) و مواد OLED نیز دچار مشکل خواهند شد. شرکت‌های تولیدکننده پس از مواجهه با مشکلات متعدد به‌‌دلیل فروش پایین‌تر از حد انتظار آیفون ۱۰، امیدوار بودند تا وضعیت در نیمه‌ی دوم سال بهبود پیدا کند؛ اما ظاهرا اپل فروش پایینی را برای آیفون‌های OLED پیش‌بینی می‌کند و قصد سرمایه‌گذاری روی مدلی ارزان‌قیمت‌تر با نمایشگر LCD دارد.

آیفون 10 ایکس / iphone x

براساس شایعات، مدل سوم از آیفون‌های ۲۰۱۸ با نام iPhone 9 و نمایشگر ۶.۱ اینچی LCD روانه‌ی بازار خواهد شد؛ اما نمایشگر این مدل توسط ژاپن دیسپلی و شارپ تأمین خواهد شد. گفته می‌شود می‌شود، تمایل مجدد اپل به استفاده از پنل‌‌های LCD در نهایت به فروش ۱۵۰ میلیونی آیفون ۹ منجر خواهد شد که فراتر از پیش‌بینی ۱۰۰ میلیونی فروش این محصول است؛ اما باید توجه داشت که بازگشت به پنل‌های LCD به‌طور کامل به سفارش‌های کاهش‌یافته‌ برای آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس پلاس بازمی‌گردد و همین موضوع، تأمین‌کنندگان کره‌ای را نگران می‌کند. ظاهرا امیدهای ابتدایی برای تقسیم ۵۰/۵۰ مدل‌های OLED و LCD آیفون‌های آینده‌ی اپل رو به افول هستند؛ به‌طوری که براساس گزارش اخیر، به‌دلیل کاهش سفارش‌های اپل، شرکت‌های بزرگی همچون سامسونگ و ال‌جی ناچار به اخراج نیروهای خود شده‌اند.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)