ورود به مدیریت وبلاگ

واژن بعد از زایمان طبیعی، چگونه ترمیمش کنید؟

ورزش های کگل حرکاتی هستند برای تقویت ماهیچه های حمایت کننده مجرای ادراری، مثانه، رحم و راست روده (رکتوم).

تمرینات کگل، یکی از مشهورترین حرکات تنگ کردن واژن هستند. ورزش های کگل حرکاتی هستند برای تقویت ماهیچه های حمایت کننده مجرای ادراری، مثانه، رحم و راست روده (رکتوم). مخترع این حرکات آرنولد کگل متخصص زنان است که در سال ۱۹۴۰ میلادی این حرکات را برای کمک به حل مشکل بی اختیاری پس از زایمان ابداع کرد. در این مطلب قصد داریم شما را با ورزش کگل جهت تنگ کردن اندام تناسلی زنان بعد از زایمان های طبیعی آشنا نماییم.

ورزش های کگل

همه ما اطلاع داریم که ورزش کردن موجب سلامتی جسم و روح می شود؛ اما متأسفانه دقت بیشتر مردم در ورزش کردن، به عضلات بزرگی همچون بازو و ساق پا جلب می شود. موضوع مهمی که کمتر به آن توجه می شود، افزایش قدرت ماهیچه های کوچک و تقویت آنها در بدن خانم ها است. این ماهیچه های کوچک در ناحیه تحتانی لگن قرار گرفته است؛ ماهیچه های پرکاربرد کگل. ماهیچه های کگل ظاهری شبیه عدد هشت انگلیسی دارند و واژن و مقعد را احاطه کرده اند. عضلات کگل از ارگان های لگنی همچون مثانه، راست روده، رحم و واژن محافظت می کنند. در حقیقت شما با توانمند سازی عضلات کگل، ارگان های جنسی خود را نیرومند می کنید.

اهمیت ورزش کگل

این حرکات در بهبود تعداد زیادی از مشکلات پس از زایمان موثر می باشد. پژوهش ها نشان داده است که خانم هایی که در طول حاملگی بطور منظم این حرکات را انجام می دهند به شکل مناسب تری می توانند بعد از زایمان بی اختیاری را تحت کنترل داشته باشند. حتی در شرایطی که این حرکات در زمان حاملگی انجام صورت نگیرد ولی به فاصلی کمی پس از زایمان آغاز شوند، باز هم می توانند در کاهش بی اختیاری موثر باشند. همچنین استفاده همیشگی این حرکات می تواند در کاهش بی اختیاری در کهنسالی نیز کمک کننده باشد.

حرکات کگل همچنین موجب بهبود گردش خون ناحیه راست روده و در نتیجه کاهش خطر ایجاد هموروئید شده و به بهبود پرینه (محل بین سوراخ مهبل و مقعد) بعد از اپیزیوتومی (برشی که در زایمان های طبیعی روی قسمت پرینه داده می شود) یا پارگی مفید می باشد. این حرکات همچنین به تنگ شدن مجدد بافت مهبل که بعد از زایمان طبیعی مقداری شل می شود کمک کرده و به این شکل در زندگی جنسی زوجین نیز مؤثرند.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)