ورود به مدیریت وبلاگ

بارداری با مایع پیش از انزال، نکته بسیار مهم

مایعی که بر اثر احساسات خوشایند قبل شروع رابطه ی جنسی از آلت مرد خارج میشود مایع پیش از انزال نام دارد.

مایعی که بر اثر احساسات خوشایند قبل شروع رابطه ی جنسی از آلت مرد خارج میشود مایع پیش از انزال نام دارد.

آیا مایع پیش از انزال میتونه دارای عامل های عفونی باشه ؟

من و همسرم ماه پیش نزدیکی سطحی داشتیم . زمان بسیار کوتاهی رابطه واژینالی داشتیم ٬ احتمالأ کمتر از پنج دقیقه ٬ و منی از او خارج نشد . مطمئن نیستم که الان باردارم یا نه. احتمال بارداری من چقدر است ؟

پاسخ پزشک : 

در حالی که امکان بارداری با اسپرم قبل از انزال وجود دارد ٬ ولی با توجه به شرایط شما بنظر میرسه که احتمال بارداری شما بسیار پایین باشه .

مایع پیش از انزال

مایع پیش از انزال ،مایعی است که از مرد خارج میشه ٬ و این مایع به خنثی سازی محیط اسیدی مجاری ادرار کمک میکنه و از اسپرم محافظت میکنه . مایعی شفاف است و در برخی مردان نه همه آنها٬ در نوک آلت جنسی آنها در زمان تحریک جنسی شون قابل رویت هست .

پزشکان اغلب اخطار داده اند که مایع پیش از انزال ممکنه حاوی اسپرم باشه و میتونه باعث بارداری بشه .

یک نکته ی بسیار مهم

از لحاظ تئوری این حقیقت وجود داره٬ ممکنه اسپرمی که هنوز در مجرای ادرار شما از انزال قبلی که حدود چند ساعت قبل بود باعث بارداری بشه . بنابراین اگه اسپرم در مجرای ادرار باقی مونده باشه و در رابطه جنسی مایع پیش از انزال از بدن مرد خارج بشه و به نوک آلت مرد در زمان انجام رابطه جنسی بیاد ٬ بنابراین در صورت داشتن رابط جنسی بدون کاندوم ٬ این احتمال وجود داره که تعدادی اسپرم از طریق این مایع به داخل واژن همسرتان راه پیدا کنه.

مایع پیش از انزال تقریبأ حاوی اسپرم است

محققان محتوای مایع پیش از انزال رو مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدن که در آن به ندرت اسپرم وجود دارد . به این معنا نیست که اسپرم هرگز در مایع پیش از انزال وجود ندارد ٬ این فقط به این معناس که معمولأ اسپرم در آن وجود نداره .

در مورد شما٬ چون همسرتان تا چند روز قبل از رابطه جنسی با شما انزالی نداشته ٬ بعید است که اسپرمی در مجرای ادرارش وجود داشته . در هر صورت اگر میخواهید مطمئن شوید، آزمایش بارداری بهترین اطمینان برای شماس .

اما مایع پیش از انزال میتونه محتوی عامل های عفونی باشه . توجه به این حقیقت بسیار مهم است که عامل های عفونی و یا ویروسی میتونن در مایع پیش از انزال وجود داشته باشن . بنابراین استفاده از کاندوم برای کاهش خطر عفونت هایی که از طریق مایع منی منتقل میشه بهترین روش است . و همچنین از بارداری های ناخواسته جلوگیری میکنه .

حتی زمانی که کاندوم احتمال بارداری ناخواسته رو کاهش میده ٬ وحشت بارداری ناخواسته اغلب زوج ها رو به انتخاب روش جدیدتری برای جلوگیری از بارداری ترقیب میکنه.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Warning: mysqli_connect(): (28000/1045): Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES) in /home/viroreir/vknews.ir/akharin.php on line 11 Failed to connect to MySQL: Access denied for user 'viroreir_mff567g'@'localhost' (using password: YES)